mikrofiber bez bayiliği ekb proje
Hacıalioğlu çiğ köfte
Dönerci Bayiliği

Dönerci Dükkanı Açmak

Tarih: 25 Ağustos 2020, 12:58 | Okunma :42826
hacialioğlu çiğköfte bayilik
Dönerci dükkanı açmak istiyorum diyen girişimciler için hazırlanmış rehber makale

Dönerci dükkanı açmak istiyorumdiyen girişimciler için nereden başlamak gerekli ? Dönerci açmak isteyenlere tavsiyeler

Dönerci dükkanı açmak istiyorum

Döner ülkemizin popüler yemek kültürlerinden biridir. Bazen fast food bazen bir ana yemek olarak tercih edilebilir, çabuk servis edilebilmesi en büyük avantajlarından biridir.. Döner seven bu kadar çok olunca dönerci dükkanı açmak girişimciler için popüler bir yatırım halini alıyor. Döner sektörüne girmek istiyorsanız öncelikle konspetinizi belirlemeniz gerekiyor.

Dönerci dükkanı açmak ile ilgili konseptler

1- Döner restorant açmak

Yatırım bütçeniz 250-700 bin tl bandındaysa döner restorantı açmak mantıklı bir seçim olabilir. Fiyatların ve gramajların fast food dükkanlarına göre daha fazla olduğu restorantlar minimum 6-7 eleman ile işletilebilir. Mekan olarak 150 m2 üstü bir dükkan hedeflenmelidir. Menü uzun süre keyifli bir rahat bir ortamda prosiyonpilav üstü yada iskender ürünün ön plana çıktığı kişi başı ödemenin yüksek olduğu kalitenin ve servisin ön planda olduğu konsept.

2- Fast Food Dönerci Açmak

Hızlı tüketime yönelik ürünlerin sunulduğu bu konsept düşük m2 lerde  ve nispeten düşük maliyetlerde kurulabilir. 70-90 bin tl yatırım bedelini göze almalısınız bunun dışında 30-100 m2 dükkanlar işinizi görebilir. Minimum 3 eleman ile işletilebilir. Paket servisi de düşünürsek eleman ihtiyacını en az 4 olarak düşünmekte fayda var. Döner kesme ustalarının maliyetini azaltmak için döneri traşlayan ve fazla bir deneyim gerektirmeyen makinaların da sektörde kullanıldığını ek bilgi olarak hatırlamak isteriz.

Kendi içindeki konseptler;

- Et dönerci açmak: Geçen yıl ortaya çıkan klio ile ekonomik et döner satışını da bu grupta değerlendirebiliriz. Ayrıca tavuk yemeğen bir kısım müşteri sürekli et döneri tercih eder. Et dönerci açtığınızda maliyetler biraz daha arttığı için düşük gelir gurubu yerine orta ve üst gelir grubuna hitap etmeye başlarsınız.

- Tavuk dönerci açmak: Tavuk döner ekomonik olmasıyla tüketiciyi cezbeden, öğrencilerin vazgeçilmezi. Bu nedenle  öğrencilerin geçiş güzarhında mütevazi bir dükkanda kurulabilir yada daha büyük düşünüp işlek bir caddede sürümden kazandıracak bir tavuk dönerci dükkanı açabilirsiniz.

- Hatay usulü dönerci açmak: Hatay usulü dönerci açmak tavuk dönere farklı lezzetli bir yorum katıyor. Bu lezzetin sıkı takipçilerine hitap edebilirsiniz.

- Et ve tavuk döner bir arada: Müşterilerinize iki seçeneğide sunarak herkeze hitap etmeyi amaçlayan girşimciler içindir.

donerci dükkani açmak

Dönerci dükkanı açmak kaça mal olur ?

Dönerci açmak ne kadara mal olur ? Yukarıda belirtildiği üzere konseptine göre 70-700 bin tl arasında açılış maliyeti oluşabilir. Bayilik yada franchise alacaksanız franchise bedeli maliyeti karşınıza çıkabilir.

Dönerci açmak karlı mı ?

Listeyi web sitemizdeki bayilik veren firmaların beyanlarına göre hazırladık fakat şunu aklınızdan çıkarmayın sürüm arttıkça kar marjı artacaktaktır . Sabit işletme giderleriniz kira, eleman vb. siz azda satsanız çokta satsanız aynıdır kendinize önce başabaş noktası belirleyin ne kadarlık satış yaparsam sıfır kar sıfır zarar da olurum önce bu noktaya ulaşmaya sonra bu noktanın %10 - %30 gibi üzerine çıkmaya çalışırın planlı hedefleriniz olsun. Tavuk döner kar marjı: %20-%30 civarında Et döner kar majı : %20-%30 civarında

Dönerci dükkanı açmak için gerekli belgeler

 1. Başvuru / Beyan Formu
 2. Tapu Fotokopisi veya Kira Sözleşmesi Aslı
 3. Vergi Levhası Fotokopisi
 4. Şahıs ise (Oda Kayıt Belgesi ve Esnaf Sicil Tasdiknamesi)
 5. Şirket ise (Ticaret Sicil Tasdiknamesi ve Oda Kayıt Belgesi)
 6. İmza Sirküleri (Şirket ise)
 7. Mesafe Krokisi
 8. Ustalık Belgesi (İçkili Restoran, İçkili Lokanta )
 9. 2 Adet Fotoğraf
 10. (634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamına giren gayrimenkullerin tapuda kütüğünde mesken olarak gösterilen bağımsız bölümlerinde umuma açık istirahat ve eğlence yeri açılması durumunda kat maliklerinin oy birliğiyle aldığı karar (Noterden)
 11. Yapı Kullanma İzni
 12. Nüfus Cüzdan Fotokopisi (T.C. Kimlik No.)

kaynak

Dönerci dükkanı kendim mi kurmalıyım bayilik mi almalıyım ?

Eğer sektörel bilginiz yoksa bayilik / franchise almak daha mantıklı olabilir. Bayilik almak sizi ürün tedarik, dekorasyon, eleman bulma / eğitme,sunum,menü gibi konularda rahatlatır. Muhtemelen bunların karşıında bir isim hakkı bedeli bedeli ödemek zorunda kalabilirsiniz abartılı olmamak kaydı ile bunun karşılığını zamanla almanız mümkün. Sektörel bilginiz varsa bir şekilde dükkanınızı açma konusunda fikirleriniz oluşmuştur  eğer bu konuda tecrübe yoksa deneme yanılma isim hakkı bedelinden daha yüksek bir öğrenme maliyeti oluşturabilir. Eğer döner üzerine bayilik almayı düşünüyorsanız aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.

https://iskuruyorum.com/bayi/doner-bayilik-veren-firmalar/11/

iskuruyorum.com Özel Makalesidir. @2020  

Bayilik Bölümü Sonuçları
 • Dönerci Nezir Usta Bayilik  

  Dönerci Nezir Usta 30 yıllı aşkın tecrübesiyle halkımıza hilesiz, kıymasız, 100 yaprak dana döner lezzetini en ekonomik şartlarda sunmayı hedef edinm..


  • Baba Döner Bayilik  

   BABA DÖNER ilk şubesini 1998 yılında açmıştır. 1998 Yılından günümüze kadar geçen zamanda beyaz ette fark oluşturmayı amaç edinmiştir. Kendine has öze..


   • Şahane Döner Bayilik  

    Şahane, bir AFC Gürsoy Grup markasıdır. 1992 yılında kurulan Gürsoy Gıda, çeyrek asırdan fazla bir zamandır, gıda sektörünün et grubunda faaliyet göst..


    • Best Of Dürüm Bayilik  

     Gıda ve Fastfood sektöründe yenilikçilik anlayışıyla hizmet veren Best of Dürüm Ltd. Şti. 1993 yılında Çorum’da kuruldu. Uzun yıllardır sektörde edind..


     • 06Döner Bayilik  

      Uskuna gıda ltd. şti. 2010 yılında İzmir Karşıyaka da kurulmuş temel amacı kurulumu ve satış fiyatı yüksek olan gıda ürünlerini uygun fiyata şubeler k..


      • Etibeyaz Döner Bayilik  

       Etibeyaz serüveni, 2001 yılında Fatih Fevzi paşa caddesinde, 18 m2'lik şirin bir dükkanda başladı. Kendisine has özel formülü ve lezzeti, el yapımı li..


       • Maydonoz Döner Bayilik  

        Maydonoz Döner her zaman müşteri memnuniyeti, franchiser mutluluğunu ve kalite sürdürülebilirliğini esas almıştır. Maydonoz Döner özel soslu döner ve ..


        • Kırmızı Döner Bayilik  

         Kırmızı Döner®işvereni, yöneticileri ve çalışanları olarak;her şeyin hayal etmekle başladığına inandık ve “HERŞEY HAYAL ETMEKLE BAŞLAR” sloganı ile 19..


         • Chicky Dany Bayilik  

          2019 yılı itibariyle 7 farklı ilde 20 şubeye ulaştık . ChickyDany tüketicilere hızlı, hijyenik, kaliteli, lezzetli ve ekonomik ürünler sunmayı hedefl..           • Maxi Döner Bayilik  

            Döner Üretimi yapan firmamızın hizmet anlayışı tadına doyum olmaz lezzette olmasıdır. hiçbir katkı maddesi olmadan sadece taze sebze ve baharatlarla h..


            • Bomba Döner Bayilik  

             Hizmet sektöründe , yılların tecrübesini pratik çalışma ve hijyenik unsurlarda birleştirerek büyüleyici bir dekora imza atma aşamasına gelmiş bulunmak..


             • By Beyaz Döner Bayilik  

              Bybeyaz yatırımcısına minimum yatırımla, müksimum kar sağlamayı amaçlayan bir markadır. Müşteriye en kaliteli şekilde hizmet götürürken, franchise nok..


              • Chickenart Bayilik Franchise  

               2016 nın son çeyreğinde kurulan firmamız özel sosumuz ve özel soslanmış tavuk dönerimizle servis edilmektedir. Yine kendi imalatımız olan tandır lavaş..


               • 1 Döner Bayilik Franchise  

                1 DÖNER Gıda ve restaurant sektöründe hizmet veren 1 DÖNER 2017 yılında İSTANBUL DA kuruldu. 20 yıldır Türkiye nin gıda ve..


                • Harbi Döner Bayilik  

                 Harbi döner firması Yakın zamanda kurulmuş olup kısa sürede çok iyi bir başarı elde etmiş bir firma haline gelmiştir kısa Zamanda müşterilerin ilği ve..                  • Hatay Döner Bayilik  

                   HATAY DÖNER Doğruyu söylemek gerekirse maceramız bir Hatay’lı olarak oğlumun kendisi için milli yemeğimiz kabul ettiğimiz Hatay Usulü Döner restoran..


                   • Zater Antakya Döner Bayilik  

                    Türkiye de Antakya dönerini ilk defa markalaştıran ve yerel bir tatı ulusal bir markayla beraber tanıtan Zater Antakya Döner kendi üretimi olan soslar..


                    • Fantasya Dönerim Bayilik  

                     Şirketimiz 1987 yılından beri İzmir Bornova merkezinde kendi çiftliğimizden ürünlerle gıda sektöründe hizmet vermektedir...
En iyi iş fikirleri listesi için tıklayın.. Sizin de web portalımızda yayınlanmasını istediğiniz iş fikriniz varsa iletişim bölümündeki formu kullanarak bize yollayabilirsiniz.

Bu iş fikri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Oyla ! Bu iş Fikri Tutar Mı ?Oyunuz yorumuzla birlikte kaydedilcektir lütfen yorum eklemeyi unutmayınız


Ad / Soyad

Email

Yorumunuz

Yılın ilk ayı ? (oc..) lütfen aşağıdaki alana yazınız.İlginizi çekebilir ?

Sermayesiz iş fikirleri 2021 yılında uygulanabilecek sermayesiz işler.

Balık Av Malzemeleri Satış Dükkanı Açmak için neler gerekli sizin için araştırdık. Kendi i

Gezici lokma tatlısı hizmeti vererek yeni işinizi kurabilirsiniz. Bu iş fikrinin detayları

Güvenlik sistemleri mağazası açmak iş fikrini detaylarıyla inceliyoruz. Güvenlik sistemler

Yalıtım sektörünün lideri Filli Boya Yalıtım, yenilenebilir enerji kaynaklarına ne kadar k

Ekb kimlik belgesi Dönerci bayilik

Altyapı:MyDesign Haber Sistemi