mikrofiber bez bayiliği pizza bayiliği
Dönerci Bayiliği
bujiteri Bayiliği

Waffle Dükkanı Açmak

Tarih: 21 Ağustos 2016, 13:34 | Okunma :60410
haberrek
Waffle dükkanı açmak isteyen girişimcilere iş fikrinin değerlendirmesi. Wafflecı açma maliyeti

Waflle günden güne popülerliği artan bir tatlı çeşidi. Tuzlu waffle çeşitleri olsa da orjininde tatlı olduğunu düşünüp buna göre ilerlemekte fada var.

Wafflecı dükkanı açmak için nasıl bir dükkan gerekli, nerede açılır ?

Waflle dükkanlarının ufak m2 lere kurulma gibi bir avantajı var fakat oturma yeri şart waffle tabakta servis edildiği için müşterileriniz oturup rahatla yemek yanında soğuk içeceğini arkasından çayını kahvesini içmek isteyebilir. 80-100 m2 bir dükkan içinizi görebilir. Açık alanı bulunması önemli bir faktördür. Avmlerde ise durum farklı; AVM lerin ortak kullanım masaları olduğu için 30-40 m2 lik bir dükkan yada standart bir kiosk işinizi görecektir.

Cadde mağazalarında gıda servisi yapılan tüm sektörlerde geçerli olan önünden geçen insan sayısı, düz ayak olması gibi faktörler waflle dükkanı için de geçerli olup satışlarını etikleyen önemli bir faktördür.

Waffle Belçika orjinli bir tatlı olduğu için ve ülkemizde künefe gibi bilinirliği üst düzey olmadığı için ilk hedef üniversite çevreleri, AVM ler ve waffle'ın bilinirliğinin yüksek olduğunu düşündüğünüz yerler olabilir. X semtinde wafflecı yok, çokta bilinmiyor ama ben sevdidirim diyorsanız o ayrı... bu kısmı girişimci ruhunuza bırakıyoruz.

Waffle dükkanı açmak ne kadara mal olur ?

Wafflecı açmanın en ucuz yolu AVM de kiosk şeklinde açmak maliyetler 50-60 bin tl civarında.

80-100 M2 arası bir dükkan içinde 80-120 bin TL arasında bir maliyet ortaya çıkıyor

Bayilk alacaksanız bu rakamlara ilaveten 10 bin USD civarında bir isim hakkı bedeli vermeniz gerekmektedir.

İyi bir ustam yok iştende anlamıyorum diyorsanız bu ödediğiniz isim hakkı bedeli firmanın deneyimlerinden yararlanıp öğrenme maliyetinizi düşürebilir.

Waflle dükkanı açmak isteyenler nelere dikkat etmeli ?

* Yer seçimi en önemli noktalardan biri.

* Franchise alacaksanız mutlaka birden fazla firma ile görüşün, bayilerini gezin, ürünlerini tadın, ürününü beğenmiyorsanız şartları uygun diye hem kendinizi hem müşterilerinizi kandırmaya kalkmayın.

* Wafflle hamuru çok önemlidir, üzerine konan malzemelerin kalitesini arttırmak kolaydır fakat waffle hamuru kötüyse bunu değiştirmek zordur. Waffle hamuru ne crep gibi yumuşak ve yağlı ne de bisküvi gibi sert olmamalıdır.

* Sakin geçmesi muhtemel sabah saatlerini kahvaltı, sandviç çeşitleriyle destekleyebilirsiniz. Tuzlu waffle çeşitleri de bu saatlerde değendirilebilir.

* Çubuk waffle satmayı da düşünebilirsiniz.

* Kar marjı yüksek bir ürün yeterki belli bir satış potansiyeli yakalayın.

* Paket servis işlerinize olumlu yansıyabilir.

 

iskuruyorum.com özel makalesidir. @2016

Bayilik Bölümü Sonuçları
 • Waffle Dock Bayilik  

  Waffle Dock olarak şubemizi daha niceleri ile çoğaltmak istemekteyiz. Özel Belçika hamurumuz ve soslarımızla güzel bir işletme kurmak isteyenlere bu m..


  • Waffle Works Bayilik  

   1999 yılında Belçika brüksel’de kurulan Waffle works, 2015 yılında Türkiye’yi “Belçika Waffle” ı ile tanıştırdı. Şimdi ise yeni yüzü ile sizlerin beğe..


   • Peanut Waffle Belgium Bayilik  

    Peanut Waffle Belgium olarak 4 şubemizi daha niceleri ile çoğaltmak istemekteyiz. Özel üretim hamurumuz ve soslarımızla güzel bir işletme kurmak iste..     • Waffle'cı Akın Bayilik Veriyor  

      ürkiye’nin tanınmış markaları arasında yer alan Waffle’cı Akın, Franchise yolu ile pek çok il ve ilçesinde bayilikler vermeye devam ediyor. İzmir m..


      • Nut Stop Chocolate Waffle Bayilik  

       NUTSTOP Kısa zaman içinde müşterilere sunduğu taze ürünlerle Antalya ve tüm Türkiye’de sevilen bir marka haline gelmiştir. Günlük ve taze olarak çıkar..


       • Waffle Antalia Bayilik  

        Waffle Antalia ; Alanya merkezli firma waffle bayiliği almak isteyen girişimciler için bayilik seçeneği sunuyor.Öncelikli hedefi Türkiyede prestijli n..


        • HB Waffle Bayilik Veriyor  

         Hb waffle 22 nisan 2013 te Karamanda dükkan konsepti ile hizmet vermeye başlamıştır.Meyveler Çikolata dondurma ve kuruyemişlerle sağlık ve enerji do..


         • Kumpir Waffle Bayilik  

          25 yıllık tecrübemizle 40 şubeli 1. Kumpir Markasını kurduk. Ortaklıktan ayrılarak Kumpir & Waffle markası ile yola devam dedik. Konseptte ile b..


          • Wafflecı Kaan Bayilik  

           Müşteri memnuniyeti ön planda olan WAFFLE'CI KAAN konusunun uzmanı eğitimli personeller hizmet vermektedir.Kuruldugu ilk günden itibaren müsterilerine..


           • Waffle Dünyası Bayilik Veriyor  

            ''Waffle bir hamur kültürüdür'' den yola çıkarak waffle'n anavatanı olan belçika'dan özel waffle hamurlarını ve kültürünü türkiye geneline yaymak...
Sizin de web portalımızda yayınlanmasını istediğiniz iş fikriniz varsa iletişim bölümündeki formu kullanarak bize yollayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir ?

İş kurmak istiyorum ne iş kurabilirim yada iş kurmak istiyorum ne yapmalıyım diyenlere 202

Oto yıkama dükkanı açmak isteyen girişimcilere rehber Oto yıkama açma Maliyeti 2020

Şişelenmiş soğan suyu satışı üzerine iş fikri

Türk Hava Yolları’nın yeni projesi, parlak fikirlere sahip girişimcilere projelerini THY u

Okurumuzdan gelen iş fikrini beğeninize sunuyoruz. Cupta fırınlanmış kaşarlı makarna satış

teknolog Dönerci bayilik
pizzacı bayilik
bujieri bayilik

Altyapı:MyDesign Haber Sistemi