mikrofiber bez bayiliği pizza bayiliği
Dönerci Bayiliği
bujiteri Bayiliği

Video Düzenleme Hizmeti Vermek

Tarih: 30 Eylül 2020, 14:25 | Okunma :4483
haberrek
Artan talebi karşılamak için video düzenleme hizmeti vermek karlı bir iş fikri olabilir mi ? bu konu hakkındaki detaylı araştırmamız

Instagram, facebook gibi sosyal medya platfomlarında var olmak daha fazla müşteriye ulaşmak isteyen işletmeler için bir zorunluluk haline geldi. Firmalar amatör olarak sosyal medya hesaplarını yönetmeye başlıyorlar fakat rakiplerini incelediklerinde kaliteli içeriklerin daha fazla beğeni alıp daha fazla kitleye ulaştıklarını fark ediyorlar. Firmaların müşterilerine kendilerini yada ürünlerini anlatmalarının en kolay yolu video çekmek fakat cep telefonu ile yapılan basit çekimler istenilen etkiyi vermeyecektir. Bu noktada videolarını daha etkili hale getirecek onlara ses ve video efektleri verip kurgulayacak bir hizmete ihtiyaç duyarlar. Hedef kitleniz oldukça geniş ve bu işi homeofis olarak yapabilirsiniz.

Nereden başlamalıyım ?

Öncelikle güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız var. ve Adobe Premier Pro (aylık lisansı 130 Tl civarında 2020), Sony Vegas, Final Cut veya benzeri bir video düzenleme programını öğrenmelisiniz.  Online kurslara Udemy üzerinden ulaşabilirsiniz https://www.udemy.com/tr/topic/video-editing/buradan yorumlarına bakarak video düzenleme kursu seçerek ilk adımı atabilirsiniz. Kurs tek başına yeterli olmayabilir mutlaka farklı kaynaklardaki eğitim videolarıyla bol bol pratik yapın instagramda karşılaştığınız dikkatinizi çeken bir videonun benzerini yapmayı deneyin. Kendinizden emin olduktan sonra sonraki aşama olan pazarlamaya geçebilirsiniz.

Hizmeti nasıl satabilirim ?

Kendinizi geliştirdiniz fakat hiç referansınız yok bu büyük bir sıkıntı bunu aşmanın yolu çeşitli firmalara ücretsiz videolar hazırlamak evet bedavaya. Bu harcadığınız zamanı size ileride para kazandıracak işlerin ilk adımı olarak görebilirsiniz. Müşteri ile yaşadığınız süreç size deneyim kazandıracaktır. Referanslarınızı kazandıktan sonra bionluk gibi freelance iş platfomlarına üye olabilirsiniz. İngilizce biliyorsanız hedef kitleniz daha da genişleyecektir. Kendi web sitenizi oluşturup referanslarınızı  eklemeniz önemlidir. Kendi sosyal medya hesaplarınızı açın yönetin ve yeni müşteriler bulun. X firmasının sosyal medya hesabını inceleyip "sayfanızdaki videoları örneklerde olduğu gibi profesyonel hale getirebilirim" gibi teklifler sunabilirsiniz. İşlerinizi mutlaka zamanında yetiştirmeye çalışın.

Özet

İş fikrinin öne çıkan yönleri

  •  Pandemi döneminde home ofis çalışma fırsatı
  • Geniş müşteri kitlesi
  • Düşük yatırım maliyeti

İş fikrinin zorlayıcı kısımları

  • Öğrenme süresi kişinin yeteneğine göre uzun sürebilir
  • Referans oluşturana kadar geçen süre

       @iskuruyorum 2020 iş fikirleri için sitemizi takipte kalın.

Sizin de web portalımızda yayınlanmasını istediğiniz iş fikriniz varsa iletişim bölümündeki formu kullanarak bize yollayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir ?

Şoklanmış palmiye satışı iş fikrine yatırım yapabilirsiniz.

Oto ekspertiz dükkanı açmak üzerine iş fikri araştırması.

Gıda güvenliği için oluşturulmuş cihaz.

Çiçekçi dükkanı açmak istiyorum dükkanı açmak için gerekenler nelerdir ?

Nakit para kazandırabilecek az emek harcayarak kolay para kazandırabilecekişler

teknolog Dönerci bayilik
pizzacı bayilik
bujieri bayilik

Altyapı:MyDesign Haber Sistemi