mikrofiber bez bayiliği pizza bayiliği
Dönerci Bayiliği
bujiteri Bayiliği

Pideci Dükkanı Açmak

Tarih: 20 Mart 2020, 09:15 | Okunma :6467
haberrek
Pideci dükkanı açmak istiyorum diyen girişimciler nereden başlamalı pideci açmak için hangi firmalar bayilik / franchise veriyor ?

Pide ülkemizle özdeşleşmiş lezzetlerden biri tıpkı döner, baklava gibi durum böyle olunca girişimcilerin tüketicilerin bu alışkanlığını fırsata dönüştürmek isteyen girşimciler pideci dükkanı açmayı tercih ediyor.

Pideci Dükkanı Nasıl Olmalı ?

Pideci dükkanı açmak istiyorum diyen girişimcilerin öncelikle mümkün olduğunca işlek bir dükkan tutmasında fayda var m2 olarak 100-250 m2 arasında baca izni olan bir dükkan gerekli. Pide paket servise uygun bir ürün bu yüzden paket servis potansiyeli olan bir konum seçmeniz faydanıza olabilir. Son dönemde pizzacılar gibi sadece paket servise yönelik daha düşük m2 lerde pideci konseptleri de açılmakta bunu da paket servis potansiyeline güvendiğiniz bölgeler için alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. AVM lerde pideci açmayı da değerlendirebilirsiniz fakat AVM lerde dükkan açabilmek için sizden franchise veren bir marka ile anlaşmanızı istemeleri muhtemeldir. Pidenin yanında künefe, baklava kadayıf gibi tatlılarda satabilirsiniz.

Pideci Açmak İçin Personel İhtiyacı

2 mutfak personeli olmak üzere 5 personele ihtiyaç duyulmakta. Kendi markanızla faaliyet gösterecekseniz iyi bir pide ustasına ihtiyaç duyacaksınız. Franchise sistemlerde hazır un maya karışımını su ile karıştırarak pide hamurunu ustaya ihtiyaç duymadan hazırlayıp konveyörlü fırınlarda hazır hale getirebiliyoruz.

Konsepti Netleştirin Farklılaşın

Öncelikle hangi konseptte işletme açacağınızı belirleyin standart bir pideci mi yoksa karadenizden malzemelerin geldiği yöresel çorba ve tatlıların da satıldığı bir konsept mi?
Spesiyal bir pideniz olacak mı ? Farklılaşın yemek için uzaktaki müterin bile sizi arayıp bulacağı lezzetler sunmaya çalışın.

Sosyal Medyanın Gücünü Kullanın

Eskiden firmalar bir web sitesi hazırlar menü resimlerini koyar ve misyon vizyon ekledimi internet tarafı tamam derlerdi. Artık web sitesi kadar sosyal medya için içerikler üretmeniz gerekli, instagram gurmelerinin dikkatini çekmeye çalışın

Pideci Dükkanı Açma Maliyeti

Pideci açmak için 150 bin tl ile 250 bin tl arasında maliyet karşınıza çıkabilir. Sadece paket servise yönelik dükkanda bu maliyeti düşürmeniz mümkün

Pideci Açmak İçin Franchise Almak

Pideci açmak için hem detaylarla uğraşmamak hem de bir markanın bilinirliğinden faydalanmak istiyorsanız franchise almak mantıklı olabilir. Kendi markanızla bir işletme açtığınızda mutlaka bir öğrenme deneyim kazanma sürecine ihtiyaç duyarsınız fracnhise aldığınızda firmanın deneyiminden fadaydalanırsınız dükkanın dekorundan personel kıyafetinize kadar herşey önceden belirlenmiştir. Siz detaylarla uğraşmaz işinize odaklanırsınız fakat bazı markalar bu deneyimi size aktarmak franchise giriş bedeli talep edebilir.

 

 

Bayilik Bölümü Sonuçları
 • Pidemania Bayilik  

  Pidemania Alışılmışın Dışında Farklı Konsepte, Özgün, Lezzetli, Sağlıklı, Ulaşılabilir, şekilde; Pideyi Uluslararası Marka Yapmak amacıyla yola çıkmış..


  • Sampi Pide Bayilik  Franchise Veriyor

   1989 yılında “Samsun Pide” ismi ile Ankara’da ilk şubesini açan Sampi, 2008 yılı Nisan ayından itibaren Metro şirketler Grubu bünyesine katılmıştır. T..


   • Turan Usta Bafra Pidesi Bayilik  

    Coğrafi İşaret Belgesine sahip olan Bafra Pidesi ve 8 çeşit pide üretimi yapan firma bayilik veren firmalar arasında yer alıyor. Turan Usta Bafra Pid..


    • Çıtır Usta  Bayilik Veriyor

     Günümüz hayatında hızlı yemek kültürü ile beraber birçok tat karşımıza çıkmıştır. Dünya Mutfakları Amerikan ve Avrupa dan gelen farklı tatlar ülkemizi..


     • Pide Durağı Bayilik Veriyor  

      Urfa Halil İbrahim Sofrasını kurduğumuzda yıl 1994 idi, aklımızda “yemek yemeği ihtiyaç olmaktan çıkarıp, yaşamımızın tadı haline getirmek” vardı. ..


      • Temizler pide  Franchise Veriyor

       Temizler Pide tüm pide çeşitlerinin yanısıra Davaz olarak bilinen bölgeye özel lezzetler tahinli pide, davaz baklavası, biber tatarı oğlakgöveci bulu..


       • Pide de Samsun  Franchise Veriyor

        Pide taşfırında yapılır diyerek ilk restaurant İstanbul Anadolu yakasında Acıbadem caddesinde 2003 yılında açılmıştır. Pide de Samsun hem ürün çeşi..
Sizin de web portalımızda yayınlanmasını istediğiniz iş fikriniz varsa iletişim bölümündeki formu kullanarak bize yollayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir ?

Gezici lokma tatlısı hizmeti vererek yeni işinizi kurabilirsiniz. Bu iş fikrinin detayları

Kupta mantı satışı yapmak üzerine iş fikrinin detayları.

Bayilik franchise veren firmalar ekseninde kumpirci açmak üzerine derlediğimiz makalemizi

Başarılı bir iş fikri oluşturmak için kendinize sormanız gerekenler

Uçak bileti satış dükkanı açmak için neler gerekli, Uçak bileti satış ofisi açmak için ger

teknolog Dönerci bayilik
pizzacı bayilik
bujieri bayilik

Altyapı:MyDesign Haber Sistemi