mikrofiber bez bayiliği künefe franchise
Hacıalioğlu çiğ köfte
Dönerci Bayiliği

Pideci Dükkanı Açmak

Tarih: 20 Mart 2020, 09:15 | Okunma :1658
hacialioğlu çiğköfte bayilik
Pideci dükkanı açmak istiyorum diyen girişimciler nereden başlamalı pideci açmak için hangi firmalar bayilik / franchise veriyor ?

Pide ülkemizle özdeşleşmiş lezzetlerden biri tıpkı döner, baklava gibi durum böyle olunca girişimcilerin tüketicilerin bu alışkanlığını fırsata dönüştürmek isteyen girşimciler pideci dükkanı açmayı tercih ediyor.

Pideci Dükkanı Nasıl Olmalı ?

Pideci dükkanı açmak istiyorum diyen girişimcilerin öncelikle mümkün olduğunca işlek bir dükkan tutmasında fayda var m2 olarak 100-250 m2 arasında baca izni olan bir dükkan gerekli. Pide paket servise uygun bir ürün bu yüzden paket servis potansiyeli olan bir konum seçmeniz faydanıza olabilir. Son dönemde pizzacılar gibi sadece paket servise yönelik daha düşük m2 lerde pideci konseptleri de açılmakta bunu da paket servis potansiyeline güvendiğiniz bölgeler için alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. AVM lerde pideci açmayı da değerlendirebilirsiniz fakat AVM lerde dükkan açabilmek için sizden franchise veren bir marka ile anlaşmanızı istemeleri muhtemeldir. Pidenin yanında künefe, baklava kadayıf gibi tatlılarda satabilirsiniz.

Pideci Açmak İçin Personel İhtiyacı

2 mutfak personeli olmak üzere 5 personele ihtiyaç duyulmakta. Kendi markanızla faaliyet gösterecekseniz iyi bir pide ustasına ihtiyaç duyacaksınız. Franchise sistemlerde hazır un maya karışımını su ile karıştırarak pide hamurunu ustaya ihtiyaç duymadan hazırlayıp konveyörlü fırınlarda hazır hale getirebiliyoruz.

Konsepti Netleştirin Farklılaşın

Öncelikle hangi konseptte işletme açacağınızı belirleyin standart bir pideci mi yoksa karadenizden malzemelerin geldiği yöresel çorba ve tatlıların da satıldığı bir konsept mi?
Spesiyal bir pideniz olacak mı ? Farklılaşın yemek için uzaktaki müterin bile sizi arayıp bulacağı lezzetler sunmaya çalışın.

Sosyal Medyanın Gücünü Kullanın

Eskiden firmalar bir web sitesi hazırlar menü resimlerini koyar ve misyon vizyon ekledimi internet tarafı tamam derlerdi. Artık web sitesi kadar sosyal medya için içerikler üretmeniz gerekli, instagram gurmelerinin dikkatini çekmeye çalışın

Pideci Dükkanı Açma Maliyeti

Pideci açmak için 150 bin tl ile 250 bin tl arasında maliyet karşınıza çıkabilir. Sadece paket servise yönelik dükkanda bu maliyeti düşürmeniz mümkün

Pideci Açmak İçin Franchise Almak

Pideci açmak için hem detaylarla uğraşmamak hem de bir markanın bilinirliğinden faydalanmak istiyorsanız franchise almak mantıklı olabilir. Kendi markanızla bir işletme açtığınızda mutlaka bir öğrenme deneyim kazanma sürecine ihtiyaç duyarsınız fracnhise aldığınızda firmanın deneyiminden fadaydalanırsınız dükkanın dekorundan personel kıyafetinize kadar herşey önceden belirlenmiştir. Siz detaylarla uğraşmaz işinize odaklanırsınız fakat bazı markalar bu deneyimi size aktarmak franchise giriş bedeli talep edebilir.

 

 

Bayilik Bölümü Sonuçları
  • Pidemania Bayilik  

    Pidemania Alışılmışın Dışında Farklı Konsepte, Özgün, Lezzetli, Sağlıklı, Ulaşılabilir, şekilde; Pideyi Uluslararası Marka Yapmak amacıyla yola çıkmış..


    • Sampi Pide Bayilik  Franchise Veriyor

      1989 yılında “Samsun Pide” ismi ile Ankara’da ilk şubesini açan Sampi, 2008 yılı Nisan ayından itibaren Metro şirketler Grubu bünyesine katılmıştır. T..


En iyi iş fikirleri listesi için tıklayın.. Sizin de web portalımızda yayınlanmasını istediğiniz iş fikriniz varsa iletişim bölümündeki formu kullanarak bize yollayabilirsiniz.

Bu iş fikri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Oyla ! Bu iş Fikri Tutar Mı ?Oyunuz yorumuzla birlikte kaydedilcektir lütfen yorum eklemeyi unutmayınız


Ad / Soyad

Email

Yorumunuz

Yılın ilk ayı ? (oc..) lütfen aşağıdaki alana yazınız.İlginizi çekebilir ?

İnovasyon Türkiye Fuarı 2013 den ilgi çekici bir ürün

Akü satış dükkanı açmak istiyorum diyen girişimciler için hazırladığımız yazımızdan istifa

Kupta mantı satışı yapmak üzerine iş fikrinin detayları.

Organik tavuk çiftliği kurmak isteyen girişimcilere ip uçları.

Köfte dükkanı açmak istiyorum diyen girişimciler için faydalı olacağını düşündüğümüz bilgi

Dönerci bayilik toptan baklava
oba döner bayiliği

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi