mikrofiber bez bayiliği pizza bayiliği
Dönerci Bayiliği
bujiteri Bayiliği

Perakendeyi Bilmeyene AVVA Franchise Vermiyor

Tarih: 19 Nisan 2018, 12:02 | Okunma :3274
haberrek
Türkiye’nin en popüler erkek giyim markalarından AVVA, hassas franchising politikasıyla dikkat çekiyor.

SEKTÖRÜ BİLEN İŞ ORTAKLARI TERCİH EDİYORUZ”

Franchising vereceği girişimciyi çok dikkatli değerlendiren AVVA, sektörde tecrübeli iş ortakları tercih ederek, sürdürülebilir bayilik operasyonları oluşturmayı hedefliyor.

Türkiye’de son dönemlerde erkek modasının belirleyici markalarından AVVA, yürüttüğü franchise politikasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Franchise başvurucusundan loyalty veya isim hakkı gibi adlar altında herhangi bir franchise bedeli almayan AVVA, franchise vereceği girişimci için ise, deyim yerindeyse ‘kılı kırk yarıyor’

MARKAYI ÇOCUĞU GİBİ SAHİPLENECEK KİŞİLER ARIYORUZ”

Firma olarak önce markanın bilinirliğini ve prestijini arttırdıktan ve kurumsal sistemlerini yerleştirdikten sonra büyüme yolunda adım attıklarını söyleyen AVVA Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Atik, “Biz markamızı franchise ile büyütmeyi planlamıyoruz. Büyümüş bir markaya franchise ile iş ortakları arıyoruz. Bunun için de işinin başında duracak, AVVA markasını kendi çocuğu gibi sahiplenecek kişilere ihtiyacımız var” dedi.

PERAKENDEYİ BİLMEYEN BİZDEN FRANCHISE ALAMAZ!”

Büyüme politikalarını genel olarak “yüzde 75 merkeze bağlı şubeler, yüzde 25 franchise” diyerek özetleyen Atik, “Doğal olarak her isteyene franchise vermek gibi bir düşüncemiz de yok. AVVA’da iş ortağımız olacak kişinin en azından perakende piyasası hakkında birikimi olması lazım. Bu sektörde daha önce çalışmış, kendisini ve AVVA markasını başarıyla temsil edecek ve markayı bulunduğu yerlerden daha ilerilere taşıyabilecek iş ortakları ile çalışmak istiyoruz. Bu nedenle de franchise verirken herhangi bir bedel almıyoruz. Dolayısıyla tekstil ve mağazacılık sektörünü bilmeyen kişilerin bizden bayilik alması mümkün değil” dedi.

İLK HEDEF MARKA CADDELER VE AVM’LER

AVVA’nın yurt içinde ve yurt dışında toplam 103 şubesi bulunduğunu ifade eden Atik, “Bu şubelerde sadece AVVA markalı ürünler satılıyor. Türkiye’nin ve hatta dünyanın her şehrinde bir AVVA mağazası olması en büyük hedefimiz. Öncelikli planımız ise şehirlerin markalaşmış cadde ve AVM’lerinde olmak’’ diyerek sözlerini tamamladı.


Basın Bültenidir
İlginizi çekebilir ?

Ülkemizde bisiklet sektörüne yön veren öncü firmalardan birisi olan Delta Bisiklet bayilik

Age Enerji ucuz elektrik satışı konusunda iş kurmak isteyen girişimcilere fırsat sunuyor

Endüstriyel mutfak sektörünün yenilikçi yüzüne her daim öncülük eden İnoksan, süregelen Ar

Süs Künefe Katmer Bayilik: Tatlıcı açmak isteyen girişimcilere hitap eden firma bayilikler

Sevinç Simit Salonu Franchise - Sevinç Simit Salonu bayilik hakkında bilgiler

teknolog Dönerci bayilik
pizzacı bayilik
bujieri bayilik

Altyapı:MyDesign Haber Sistemi