mikrofiber bez bayiliği pizza bayiliği
Dönerci Bayiliği
bujiteri Bayiliği

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

Tarih: 30 Haziran 2021, 17:05 | Okunma :205337
haberrek
Oto ekspertiz dükkanı açmak üzerine iş fikri araştırması.

Tuik verilerine göre Ocak 2015  462 bin 576 adet 2.ci el taşıt devri yapıldı bu rakamın içinde otomobil %69,9 ile ilk sırada yer aldı. 2. el araba satın alan kişilerin en büyük problemi aracın gizlenen bir kusuru olup olmadığı.  

 

 Bazı yetkil serviser yaşadıkları problemlerden dolayı ekspertiz hizmeti vermiyor,ekspertiz hizmeti veren yetkili servislerde ise ücret yüksek düzeyde olabiliyor.

 Bu durumdaki kişiler genelde özel servislerde ekspertiz hizmeti alıyor özel servislerdeki problem ise hizmet kalitesinin standartının olmaması. Bu konudaki tüketici ihtiyaçlarını gözeten girişimciler oto ekspertiz dükkanları açarak hizmet vermeye başladılar.

 

Nasıl Oto Ekspertiz Dükkanı Açabilirim ?

 Sektör tecrübeniz varsa : Bu sektör bana yabancı değil, test cihazımı alırım,ekibimi kurup dükkanımı açabiliriyim diyorsanız iş planınızı hazırlayıp hedeflerinizi belirleyip uygulayabilirsiniz.

Tecrübem yok ama bu işe yatırım yapmak istiyorum diyorsanız : Bu sektörün önünün açık oduğunu düşünüyor ama bu sektör hakkında yeterince bilginiz yoksa bayilik seçeneklerini araştırabilirsiniz.

Oto Ekspertiz açmak için ne kadar para lazım?

2021 yılı için ortalama bir oto ekspertiz dükkanı için 200.000 TL sermaye gerekmekte.

Oto Ekspertiz işi karlı mı?

Yatırım maliyeti dışında stok ve hammadde giderleri olmayan, doğru marka ve doğru lokasyonda açıldığında  12-18 ay gibi kısa sürede geri dönüşümü olan karlı bir sektördür

 


Oto Ekspertiz nerelere açılır? Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak İçin Hangi İller Daha Uygundur ?

Bu sorunun cevabı için Tuik araştırmasından faydalanabilirsiniz işte en çok 2.el satış yapılan iller

2. el otomobil satışının yüksek rakiplerin az olduğu konumda Araç giriş-çıkışının kolay olduğu cadde üzeri dükkanlara açmak mantıklı olabilir. Özellikle araba pazarlarının yakınları ciddi potansiyel oluşturabilir.


@ iskuruyorum.com 2021 özel dosyası.

Serhat AVCU

 


Bayilik Bölümü Sonuçları
 • Dynomark Oto Ekspertiz Bayilik  

  Oto ekspertiz işletmesi açmak isteyen girişimci ve yatırımcıların tercih ettiği franchise veren mühendislik ve yazılım firmasıdır. 1986 Yılında..


  • Autoexper Oto Ekspertiz Bayilik  

   Otomotiv sektöründeki 15 yıllık deneyim ile sektörün güçlü markası olma yolunda hızla ilerleyen AUTOEXPER Türkiye geneli şubelerini faaliyete geçirmey..
     • Captain Oto Ekspertiz Bayilik  

      Captain Oto Ekspertiz tam bağımsız kurumsal kimliği ile %100 müşteri memnuniyetini birincil hedefi olarak prensip edinmiştir. Captain Oto Ekspertiz 2...


      • Auto Analiz Oto Ekspertiz Bayilik  

       Auto Analiz geçmişten gelen kendi bilgi birikimi ve tecrübelerini, Türkiye’de bayi ağıyla her geçen gün büyüyen AUTO ANALİZ markasının ekspertiz alanı..


       • Otorapor Oto Ekspertiz  

        OTORAPOR Oto Ekspertiz, teknik cihaz, ekipman ve robotlarla ikinci el araçların kaza/arıza durumlarını test ve muayene edip, detaylı oto ekspertiz rap..


        • DYNOMOSS Auto Check-Up Bayilik  

         DYNOMOSS markası, yapılanmasını 2008 yılında ilk olarak Ankara’da gerçekleştirmiş, 2019 yılı itibari ile kuruluş yıllarına göre; Ankara, İzmir, Konya,..


         • Oto Eksperim Bayilik  

          Kanıtlanmış başarısıyla,kurumsal yapısıyla,yaygın şube ağı ile bulunduğu lokasyonlarda en çok tercih edilen OtoExperim Oto Ekspertiz Servisi olarak sı..


          • Code Oto Ekspertiz Bayilik  

           CODE OTO EKSPERTİZ, teknik cihaz, ekipman ve robotlarla ikinci el araçların kaza/arıza durumlarını test ve muayene edip, detaylı oto ekspertiz raporu ..


           • Auto Survey Oto Ekspertiz Bayilik  

            Auto Survey oto ekspertiz; en yeni teknik cihaz ve ekipmanlarıyla, işinde uzman kadrosuyla ikinci el otomobillerin kaza, arıza ve her türlü hasarının ..


            • Mutlu Oto Ekspertiz Bayilik  

             Mutlu Oto Ekspertiz olarak öncelikle sektörümüzün vermiş olduğu bilinçle, günümüz şartlarında her türlü teknolojiyi kullanarak taahhüt ettiğimiz işler..


             • Garanti Oto Ekspertiz Bayilik  

              DynoTR, Garanti Oto Ekspertiz'in cihaz üretim markasıdır ve %100 yerli sermaye ile yerli üretim yapmaktadır. DynoTR oto ekspertiz makinaları ile diler..


Sizin de web portalımızda yayınlanmasını istediğiniz iş fikriniz varsa iletişim bölümündeki formu kullanarak bize yollayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir ?

Ödül kazanmış 2014 model iş fikirleri.

Akü satış dükkanı açmak istiyorum diyen girişimciler için hazırladığımız yazımızdan istifa

Damacana su bayiliği alarak sucu dükkanı açmak üzerine iş fikri değerlendirmesi

Toptan pazar filesi satarak yakın dönemde oluşacak talebe cevap verebilirsiniz.

Emeklilikte yapılabilecek işleri araştırdık.

teknolog Dönerci bayilik
pizzacı bayilik
bujieri bayilik

Altyapı:MyDesign Haber Sistemi