mikrofiber bez bayiliği
iş fikirleri 2023
ice berry franchise

Mahkeme Fırını Bayilik Veriyor

Haber Anasayfa > Bayilik Veren Firmalar

Mahkeme fırını bayilik vererek şube sayısını arttırmak istiyor. Bursa merkezli firma unlu mamul ve tatlı satışı üzerine faaliyet gösteriyor.

 

Mahkeme Fırını Hakkında:

Bu hikaye 1892 de Ali ve Mehmet dayıların 93 muhacırı olarak gelişleri ve altıparmak selimiye mahallesinde ilk fırınımızı açmalarıyla başlamaktadır.1894-95 yıllarında öğreten cad. erkek lisesinin karşısında, ticaret lisesinin batı tarafında bir fırında devam eder.

Bu arada Balkan Harbi başlar ve iki dayı askere gider.İkisi birden şehit düşerler ve birinci kuşak burada sona erer.

İkinci kuşak İsmail hakkı dayı 1903 yılında doğmuş 10 yaşından itibaren Alnoyacılar fırınında Rum Harran ustanın çıraklığını yapar.Harran usta o dönemde mesleğinin zirvesinde olan bir usta.Dayımız bu ustadan mesleğin bütün inceliklerini öğrenir ve Harran usta ayarında bir usta olur.

1922 yılında Harran usta Yunanistana kaçıyor.Cumhuriyetin ilanından sonra dayımız ilk işyerini İzmir Tilkilik de açıyor ve dayıların miras olarak bıraktıkları mesleği bir süre İzmirde devam ettiriyor.Daha sonra Bursa’ya dönerek Gemlik’te bir fırın açıyor.1932 ‘de askere gidiyor.Askerden döndükten sonra ikinci dünya savaşı başlıyor.Seferberlik ilan edildiği için unlu mamüller imali ve satışı yasaklanıyor.Mesleğini bir süre icra edemiyor.

1943-1944 Yılları Harp bitiyor , yasaklar kalkıyor ve dayımız Mahkeme fırınını bugünki yerine açıyor.Burada bir marka olmaya başlıyoruz Mahkeme fırını ismi aranan bir marka oluyor.Hala aynı yerde faaliyet göstermeye devam ediyoruz.

Dayımızın yaşlanması üzerine 3. Kuşak olarak 1932 doğumlu Mehmet kırpaçlar işletmeyi devir alıyor.Mehmet kırpaçlar 1961 yılından 2004 yılına kadar aralıksız 43 yıl devam ettiriyor.İstikrarlı itina ile hazırladığı kurabiyelerinin ünü Bursa sınırarını aşıyor.Sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler Mehmet kırpaçları ve firmamızı plaketler ve brövelerle ödüllendiriyorlar.

2004 yılı sonunda yine ailenin bir ferdi Alaaddin KUZENCİK’e devir oluyor.4.kuşak olarak görevi devir alan Alaaddin kuzencik 1962 doğumlu İşgal yıllarında Albay hacıar fırınında çalışan Rum Harran ustanın çıraklarından İbrahim ustanın torunudur.fırıncılık mesleğini Mehmet kırpaçlar gibi eskiden beri sürdüren Kemal kuzencik’in oğludur.

1979 yılında üniversite eğitimini yarım bırakıp Gemlik KÜÇÜK KUMLA DA unlu mamüller Çınarlı fırın adı altında işletme kuruyor.Burada müşterilerinin itibarını kazanıyor.bu fırın hala aynı yerde faaliyet göstermektedir.Mehmet kırpaçların yaşlanmasından dolayı kendi firması Çınarlı fırın yanında Mahkeme fırınını devir alarak bu misyon ve itibarı sülalenin bir ferdi olarak devam ettirmektedir.

Firmanın franchise adaylarına mesajı

Yatırımlarınızı Mahkeme Fırını ile işbirliği yaparak geliştirmek isterseniz Franchise sistemimize dahil olabilirsiniz.

Mahkeme Fırını Merkez Şubesi

Tayakadın Mahallesi 11.Fırın Sokak No:2
Şehreküstü
Tel: (0224) 222 20 53

 

alt7a

teknolog