mikrofiber bez bayiliği
bujiteri Bayiliği

İş Kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim

Tarih: 30 Ocak 2020, 14:00 | Okunma :4360
haberrek
İş Kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim,kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim sorularına cevap arayanlar için hazırladığımız makalemizi okumadan karar vermeyin.

İş kurmak her maaşlı çalışanın aklından zaman zaman geçen bir fikir. Fakat istek olsa da ne iş yapabilirim noktasındaki kararsızlıklar, bilmediğiniz bir sektöre girmenin riskleri sizin önünüze çıkar. Ne iş yapacağınıza karar verdiğinizde ise karşınıza bayilik almak mı kendi işinizi kurmak mı ? sorusu çıkar

Kendi markanızla iş kurmak

Avantajları:

-Tüm kararları siz verirsiniz tabela renginden dekorasyona, personel kıyafetine kadar seçim yapma şansınız olur

- Markanız değerlendiğinde dilerseniz satabilirsiniz

Dezavantajları

- Bir markanın tanınması için yüksek tanıtım bütçeleri, yüksek kalitede ürün hizmet sunmak gerekebilir, bunlar sağlansa bile belirli bir zamana ihtiyaç vardır

-Bilmediğiniz bir sektörde yatırım yapıyorsanız işi tam öğrenene kadar elemanlarınız sizden daha bilgili olduğu için sizi iyi yada kötü istedikleri gibi yönlendirebilir.

Bayilik / franchise alarak iş kurmak

Son yıllarda yerli -yabancı bir çok firma bayilik / franchise vererek büyümeyi tercih ediyor. Bayilik alarak iş kurmak istiyorsanız

Avantajları:

- Ana firmanın marka bilinirliğinden ilk günden faydalanmaya başlarsınız

- Bayilik aldığınız firma size konspetini ve deneyimlerini sunar, tabela görselinden personel kıyafetine siz daha bayilik almadan bellidir. Ürün hizmet kalitesi bellidir bu detaylarla uğraşmanıza gerek yoktur

-Personel temini ve eğitimi konusunda bir çok firma destek veriyor.

-Her zaman danışabileceğiniz ana firma vardır, sektörü bilmesiniz bile ana firma sizi yönlendirecektir.

Dezavantajları

- Firma size sağladığı desteğin karşılığında isim hakkı bedeli talep edebilir, makul bir ücretse problem yok fakat uçuk rakamlarsa bir kez daha düşünmek gerekebilir

- Ana firma kötü yönetilirse bundan siz de etkilenirsiniz örneğin sektördeki tüm firmalar yeni bir ürün çıkardı fakat sizin firmanız bu ürünü çıkarmaya gönüllü değil diğer firmalarla rekabet şansınız azalabilir. Kısaca ana firma ne kadar iyi yönetiliyorsa o kadar başarı imkanınız vardır.

- Bazı firmalar sadece ürünleri ondan temin etmenizi yeterli bulmaz ciro dan da pay isteyebilir.

İş kurarken seçimizi etkileyecek en önemli konu sermaye  ! yeni bir iş kurmak risk taşır  bu yüzden sermayenizin tümünü değil bir kısmını kullanma imkanınız varsa daha iyi bir tercih olabilir. Ayrıca her yeni kurulan işletmenin belirli bir toparlanma süreci bulunmakta işler kötü bile gitse maddi olarak altı ay dayanma gücünüzün olması işletmenizin düzlüğe çıkması için bir fırsat oluşturabilir.

Yazımızın bundan sonraki kısmına kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim ekseninde örnekler ile devam edeceğiz.

Dönerci Açmak

Dönerci açarak iş kurmak

Son dönemde çevrenizde bir çok dönerci açıldığına şahit olmuşsunuzdur. döner hem lezzet hem de hızlı servis imkanı ile tüketicilerin gözde lezzetlerinden biri. Yakın zamanda kilo ile ucuz et döner  satan işletmeler çoğaldı bu seçeneği düşünüyorsanız açılan şubeler kadar kapanan şubeleri de gözlemlemenizi öneririz . Ekonomik hızlı tüketim ürünlerinin başlarında gelen tavuk dönerci açmak diğer bir seçenek  genelde soslu tavuk döneri satılıyor , Hatay döneri, sebzeli Bodrum döneri satan dönerciler de bulunmakta , hem et döner hem de tavuk döneri aynı anda satma fikrini de değerlendirebilirsiniz. Bayilik almak isterseniz döner bayilik veren firmalar listemize göz atabilirsiniz.

Tatlıcı Dükkanı Açmak

baklavacı iş kurmak

Tatlıcı dükkanı açmak istediğiniz de karşımıza bir çok ürün çeşidi çıkıyor bunlara beraber göz atalım

  • Baklavacı açmak
  • Künefeci açmak
  • Profiterol / Eklerci açmak
  • Pastahane tarzı sütlü tatlı pasta ağırlıklı satış yapılan dükkan açmak
  • Wafflecı açmak
  • Dondurmalı irmik helvası standı
  • Sıcak tatlı satışı

Bayilik alma seçeneğini düşünürseniz tatlı bayilik veren firmalar listemize göz atabilirsiniz.

Çiğ Köfteci Açmak

çiğköfte iş kurmak

Evet çok fazla çiğ köfteci var , eskisi kadar kadar cazip bir fırsat gibi gözükmese de düşük sermaye ile kurulabilecek bir iş olması dolayısıyla popülerliğini koruyor , küçük dükkanlarda kurulabilmesi avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Çiğ köfte bayilik veren firmalar listemizi inceleyebilirsiniz.

Oto Yıkama / Oto Kuaför Açmak

oto yıkama iş kurmak

Tuik verilerine göre  (Kasım 2019 )ülkemizde 23 milyon trafiğe kayıtlı araç bulunmakta. Bu büyük pazarın müşterilerine yönelik oto yıkama ve oto kuaför hizmeti verebilirsiniz. Dükkan açacağınız konumu doğru  seçmek önemli, araç giriş çıkışına uygun , oto park alanı geniş yerler avantajınıza olacaktır. Oto kuaför hizmetinin yanında cam filmi, oto aksesuar gibi ek hizmetler sunabilirsiniz. İşçilik ağırlıklı ve kar marjının yüksek olduğu sektör yeni girişimcilere her zaman fırsat sunuyor. Oto bakım sektöründe bayilik veren firmalar listesi.

Oto Ekspertiz Açmak

oto ekspertiz iş kurmak

8 yaş ve 160 bin km araç alım satımında oto ekspertiz zorunlu hale geldi, zorunluluk bulunmayan araçlar da  bile alım satım işlemlerinde oto ekspertiz raporu almak büyük çoğunluğun tercihi, Bu sektörde bayilik almak isterseniz bu listeye göz atabilirsiniz.

İçerik Ajansı Kurmak

içerik ajansı iş kurmak

Tüm internet siteleri içeriğe ihtiyaç duyar. E ticaret sitelerinden kobilere kadar  yoğun rekabet ortamında işletmeler takipçilerine yeni içerikler sunmak isterler. Makale yazıp firmalara özel içerikler üretebileceğinizi düşünüyorsanız bir içerik ajansı kurup web sitelerine içerik tedarikçisi olabilirsiniz. İşi tutturabilirseniz uzaktan bilgisayar başında çalışan elemanlarla anlaşabilirsiniz.

Mantarı Üretimi Yapmak

mantar üretimi iş kurmak

Mantar besin değeri yüksek sevilen bir gıda , Üretim için tercih edilen türler :kültür mantarı , istiridye mantarı

Dökme ve ambalajlı olarak satılan ürün geniş bir müşteri kitlesine sahip. Sermayeniz ölçüsünde yatırım gereksinimleri ve pazarı araştırıp bu işe eğilebilirsiniz.

Antika Ürünler Alıp Satmak

antika ürün satmak iş kurmak

Antika ürünleri alıp satmak için öncelikle fiyatlarını doğru tespit etmek gerekir. İnternet üzerinden satılan antika ürünlerin fiyatlarını not alabilir bu fiyatların altında ürün aramaya çıkabilirsiniz. Ayrıca antika ürünler ufak tamiratlar istiyorsa bunu profesyonel kişilere tamir ettirip değerine değer katabilirsiniz. Satış için hedef kitleniz interneti yoğun kullanan son tüketici yada dekorasyon firmaları, alım için hedef kitleniz interneti az yada hiç kullanmayan satıcılar bu iş için köy köy dolaşmanız gerekebilir.

Bebek - Çocuk Giyim Mağazası Açmak

Anne babalar çocuklarının ihtiyaçlarını genelde kendi ihtiyaçlarının önüne koyarlar. Kendisi için kıyafet alımını erteleyen anne konu bebeği olunca giyim harcaması yapmaktan kaçınmaz. Ayrıca bebek mağazalarında emzik, biberon, bebek bezi, oto koltuğu gibi yan ürünlerde satabilirsiniz. Bu konuda bayilik veren firmaları incelemek için tıklayınız.

Toptan Ürün Alıp Satmak

Üreticilerden ürün satış bayiliği alarak iş kurabilirsiniz. Öncelikle hangi ürünü çevrenize satabileceğini düşünün, yeni ve ilgili çekici bir ürün mü çok bilenen ama fiyat avantajı olan bir ürünü mü ? Bu konuyu örneklendirmek gerekirse oto telefon numarası tutacağı satışını örnek verebiliriz. Bazen yer olmaz arabanızı pekte istemediğiniz bir yere çekersiniz  bu durumda arabanızda bir telefon numarası olması içinizi rahatlatabilir. Bu ihtiyaç için üretilmiş Arabamcell ürününü toptan alıp satabilirsiniz firma bayilik için 3500 tl lik alım yapmanızı istiyor ve %100 kar marjı vaad ediyor.

AVM'de Stand Açmak

Avm de  küçük m2 lerde stand açmak doğru tercih yapılabilirse karlı bir iş modeli olabilir. Ne iş yapabileceğinize karar vermek için öncelikle gezebildiğiniz kadar çok AVM gezin buradaki bütün standları inceleyin hangisine talep fazla hafta içi ilgi nasıl hafta sonu ilgi nasıl, gözünüze kestirdiğiniz stand açma fikri hangi avm de yok ? Bir avm deki ilgili gören stand işini diğer AVM de açabilirsiniz. AVM de stand açmak için bayilik fikirleri.

Butik Sabuncu Dükkanı Açmak

sabun iş kurmak

Klasik sabunların yanında doğal malzemelerden oluşturulan ve bir çok cilt problemin çözümüne destek olan şık dekoratif sabunlar satılmaya başlandı. İçinde doğal meyve yada bitki parçaları olan bu sabunlar doğal kozmetik meraklılarını cezbediyor. %200 gibi kar marjı ile girişimcilerin ilgisini çeken bir sektör. Sabun konusunda bayilik veren firmalar.

Daha fazla fikir için  güncel iş fikirleri listemizi ziyaret edebilirsiniz.

@2020 iskuruyorum.com için hazırlanmışıtır.

 
İlginizi çekebilir ?

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO)’nün açıkladığı verilere göre Türkiye 2009-2011 yılları

Örnek Franchise Sözleşmesi

Franchise sözleşmesine ihtiyaç duyan kişiler için örnekler

Tedarik zinciri, ulaşılabilirlik sayesinde hem ürünlere, hem de markanın kendisine değer k

Genç Türk girişimcileri tarafından geliştirilen uygun maliyetli kullanıcı dostu akıllı ev

teknolog Dönerci bayilik
bujieri bayilik

Altyapı:MyDesign Haber Sistemi