mikrofiber bez bayiliği
bujiteri bayilik
dastini bebe market bayiliği

İş kurmak istiyorum 2023

Haber Anasayfa > İş Fikirleri

İş kurmak istiyorum ne iş kurabilirim yada iş kurmak istiyorum ne yapmalıyım diyenlere 2023 yılında kurabilecekleri işleri derledik.

Bazı insanlar girişimci doğar başlarının yanında çalışmak onlara anlamsız gelir, risk almaktan korkmazlar bu kişilerin aklına gelen soru "iş kurmak istiyorum ne iş kurabilirim" olur

Kendi hayallerini gerçekleştir yoksa bir başkası seni kendi hayallerini gerçekleştirmek için işe alacaktır (Farrah Gray)

İş kurmak istiyorum ama fikrim yok

1- Uygun Sektörü Seçmek

İş kurmak isteyen kişilerin kendilerine sorması gereken ilk soru ben hangi işleri yapabilirim.

Örneğin bir gıda işletmesi  kurup eve her gün  23:00 te gelmeniz sorun olur mu ?

Bayramlarda çalışmak sorun olur mu ?

Çalışmaktan mutlu olacağınız sektör nedir ?

2- Bütçeyi belirlemek

İş kurmak için ne kadar bütçe ayırabileceğiniz seçiminizi belirleyecektir, elinizdeki sermayenin ne kadarını riske edeceksiniz ? üst limitiniz belirleyip araştırmaya başlayın

3- Hedef belirleme

İş kurmak istediğimizde karşımıza bazı yol ayrımları çıkar bunlar;

Kendi markanızla iş kurmak: Sektörel tecrübenize güvenip artık kendi markanızı kurma zamanınız geldiğini düşünüyorsanız uzun bir yola ile adımınızı atabilirsiniz. Marka tescilinden, şirket kuruluşuna, tedarik zincirinin oluşturulmasına kadar bir çok adım atmanız gerekmekte.

Kendi markasıyla iş yapmayı daha çok sektörel tecrübesi olan girişimciler tercih etmekte.

Bayilik / Franchise / Distribütörlük Almak : Bayilik / franchise alıp sektörel tecrübeniz olmasa bile firmanın marka gücünden faydalanarak yeni işinizi kurabilirisiniz, burada kritik nokta bayilik alacağınız firmayı doğru seçmek, firma kaç senedir faal, kaç şubesi bulunmakta, şubeleri iş yapıyor mu, bayilik franchise alanlar mutlu mu ? gibi bir çok filtreden geçirerek uygun bayiliği seçebilirsiniz.

4- Uygun lokasyonu seçmek

Eğer online satış yapmıyorsanız en kritik noktalardan biri yer seçimidir kuracağınız işe uygun özellikte bir dükkan bulmak önemlidir, mümkümse gider dengesini sarsmayacak bir kira ile işle başlamanızda fayda var

 Kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim ?


Yazımızın bundan sonraki kısmında iş kurma örnekleri ile devam edeceğiz.

İş Fikirleri Örnekleri

Baklavacı Dükkanı Açmak

baklavacı dükkanı açmak

 

Baklava geleneksel tatlımız her zaman talep görüyor, akraba ziyaretleri , bayramlar gibi özel anlarda bize eşlik ediyor.  Klasik baklava dükkanı anlayışının yanında internet reklamı ağırlıklı kendini tanıtan ; depozitosuz tepsilerde sunulan (ortalama 3 kg )siparişi bir gün önceden alıp ertesi güne taze olarak müşteriye sunulan baklavacı konspetini de düşünebilirsiniz.

Baklava Dükkanı Açmak İçin Bayilik Veren Firmalar

 Çamaşırhane Açmak

çamaşırhane açmak

 

Çamaşırhane açmak doğru lokasyonda karlı bir yatırım olabilir. Özellikle oteller maliyeti düşürmek için havlu ve çarşaflraı dışarda yıkatabiliyor. Çamaşır yıkama hizmetinin yanında kuru temizleme ve ütü hizmeti de verebilrsiniz

Çamaşırhane açmak iş fikrinin detaylarına ulaşmak için tıklayınız.

Oto aksesuar Tuning Dükkanı Açmak

oto aksesuar tuning

Oto tuning modifiye tutkunları artıyor sosyal medya sayesinde artık birbirleriyle daha çok etkileşim kurabilen modiye tutkunlarının ihtiyaçlarına cevap verecek dükkanlar açmak bu sektöre ilgi duyan girişimcilerin severek yapabileceği bir iş kurma fırsatı olarak karşımıza çıkıyor

Oto Aksesur Tuning İşi Kurmak Detayları için tıklayınız.

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

oto ekspertiz dükkanı açmak

8 yaş ve 160 bin km altı araçlar için oto ekspertiz raporu zorunluluğu getirildi bu uygulama zaten ilgi olan oto ekspertiz sektörünü daha da hareketlendirmesi bekleniyor

Oto ekspertiz bayilik veren firmalar için tıklayınız.

Balık Av Malzemeleri Dükkanı Açmak

balık av malzemeleri dükkanı açmak

Balık avı tutkusu olan kişilere sahte balıktan, olta kamışı ve makinesine geniş yelpazede ürünler satmak için iş kurabilirsiniz.

Mağazanıza gelecek amatör olta balıkçılarını doğru yönlendirebilmek için konu hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmanızda fayda var.

Balık av malzemeleri satış dükkanı açmak iş fikri detayları için tıklayınız.

Çiğ Köfteci Açmak

çiğköfteci açmak

Bir çok girişimci bu başlığı görünce "gene mi çiğ köfte" dediğini duyar gibiyiz. Son dönemde klasik çiğ köftecilerin yanında çiğ köfteyi dükkanda taze hazırlayan girişimlerde ortaya çıktı bu detayı araştırıp çiğ köfte firmaları arasında farklı bir konumda başlayabilirsiniz. Öte yandan çok çiğ köfteci açıldı , bir kısmı kapandı fakat açılma oranıyla kapanma oranını düşünürsek mahallemizde ufak dükkanlarda yıllardır çiğ köfte satan girişimciler aklımıza gelir.. Çiğ köfte sektörü düşük maliyeti ve halkın talep göstermesi nedeniyle girişimcinin gözdeleri arasındaki yerini koruyacak gibi duruyor

Çiğ köfte bayilik veren firmalar listesi 

Otomat Sektöründe İş Kurmak

otomat sektöründe iş kurmak

Oto kurma havlusu, oto paspas, seccade, baş örtü, sporcu havlusu vb bir çok ürünün madeni para ile 7/24 satışını yapan otomatlar yeni kazanç kapınız olabilir.

Otomat sektörü Rulomatik firması bayilik şartları

 

menemenci açmak

Menemen çeşitleri ön planda olmak üzere kahvaltı salonu açarak iş kurabilirsiniz.

Menemenci açmak üzerine iş fikri detayları

3d Baskı Hizmeti Sunmak

3d yazıcı satış

3d yazıcıların kullanım alanları yaygınlaşıyor, 3d baskı ihtiyacı olan kişi ve firmalara bu hizmeti sunarak işinizi kurabilirsiniz. 

3d yazıcılar ile ilgili iş fikirleri

Kumpirci Açmak

kumpirci açmak

Kumpir sevilen bir fast food ürünü girişimcilerin değerlendirebileceği bir başka sektör.

Kumpirci açma detayları

Oto Yıkamacı Oto Kuaför Açmak

oto yıkamacı açmak

Oto yıkama ve kuaför hizmeti vermek girişimcilerin popüler tercihlerinden biri en önemli noktalardan birinin kaliteli personel istihdam etmek olduğu sektöre ilgi duyuyorsanız detaylar için tıklayınız.

Turşucu Dükkanı Açmak

turşucu dükkanı açmak

Turşu satmak tek çeşit ürün gibi göründüğü için itici gelebilir fakat kokusuyla insanı dükkanın içine çeken çeşit çeşit turşuları hayal edin... toptan turşu alarak müşterilerinize perakende satabilirsiniz.

Turşucu dükkanı açmak iş fikri detayları

Waffle Dükkanı Açmak

Waffle dükkanı açmak

Waffle dükkanı açmak girişimciler için tatlı bir kazanca dönülebilir, bu iş kurma fikrini de gözden geçirmenizi öneriyoruz.

Waffle dükkanı açmak üzerine iş fikri detayları

@iskuruyorum.com için hazırlanmıştır.

teknolog