mikrofiber bez bayiliği pizza bayiliği
Dönerci Bayiliği
bujiteri Bayiliği

İETT Girişimcilik Otobüsü Projesi

Tarih: 13 Kasım 2013, 10:54 | Okunma :4344
haberrek
İETT Girişimcilik Otobüsü Avea işbirliğiyle okul yolunda…

İETT ve Avea, gençlerin girişimcilik konusundaki farkındalığını artırmak ve Türkiye’nin daha fazla girişimciye sahip olabilmesi için, el ele verdi. Avea işbirliği ile İstanbul’da 39 ilçeyi dolaşacak olan dünyanın ilk girişimcilik otobüsü unvanını da taşıyacak İETT Girişimcilik Otobüsü yola çıkmaya hazır!

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bağlı kuruluşu İETT ve Türkiye’nin en yenilikçi ve dinamik mobil iletişim operatörü Avea, gençlere erken yaşta girişimcilik ruhunu aşılamak ve onların bu konuda farkındalık geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla “İETT Girişimcilik Otobüsü Projesi”ni hayata geçiriyor.

 

Geleceğin girişimcilerini teşvik etmek ve onların fikirlerini geliştirmek üzere hayata geçirilen ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce de desteklenen proje dahilinde, Avea’nın iç ve dış tasarımını gerçekleştirerek tabletlerle donattığı İETT otobüsü, girişimcilik hakkında bilgi vermek üzere lise düzeyinde belirlenen 39 ilçenin öğrencilerini ağırlayacak.

 

Yaklaşık bir buçuk asırdır İETT’nin birbirinden farklı alanlardaki birçok önemli sosyal sorumluluk projesine destek verdiğini belirtten İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, dünyada bir ilke imza atacak İETT Girişimcilik Otobüsü ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

 

“Avrupa kıtasındaki ülkelerde genç nüfusun toplam nüfus içindeki oranı karşılaştırıldığında, genç nüfus oranının en yüksek olduğu ülkelerden birinin Türkiye olduğu görüyoruz. Nüfusun hızla yaşlandığı bir dünyada Türkiye’nin sahip olduğu bu genç nüfus; içinde barındırdığı zeka, güç ve enerji ile ülkemizi geleceğin güçlü ülkelerinden biri kılmaya devam edecektir. İstanbul’a 142 yıldır toplu taşıma hizmeti sunan kurumumuz, milyonlarca genç insanımızı her gün okullarına, dersanelerine, işyerlerine ve evlerine ulaştırmanın sorumluluğunu taşıyor. Bu asli görevimizin yanında, bilgi birikim ve tecrübemizi paylaşarak, toplumda birçok değişik konuda farkındalık oluşturmaya öncülük eden kültürel ve sosyal sorumluluk projelerinin altına imzamızı da atıyoruz. Girişimcilik Otobüsü de bu projelerimizden bir tanesi. Bu kapsamda, İETT garajında Girişimcilik Otobüsü’nün hazırlanması sırasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.”

 

İETT Girişimcilik Otobüsü, sadece Türkiye’de değil dünyada da bir ilk

 

İETT’nin sosyal sorumluluk yaklaşımı kapsamında hayata geçirdiği İETT Girişimcilik Otobüsü’nün, girişimcilik ruhunu genç nesillere aşılamak ve genç beyinlerin ürettiği yeni fikirleri desteklemek amacıyla yola çıktığını sözlerine ekleyenHayri Baraçlı; proje kapsamında yapılacak çalışmaları ise; şu şekilde özetledi:

                                 

“Liselerde girişimcilik hakkında öğrencilerin bilgilendirilmesini, girişimcilik düşüncesinin daha okul döneminden itibaren gençlere aşılanmasını ve gençlerimizin geliştirdiği yeni fikirleri duyurabilmelerini sağlamak amacıyla Avea’nın desteğiyle, teknolojinin üst seviyede kullanıldığı bir mobil sınıf haline getirilen İETT Girişimcilik Otobüsü, İstanbul’un 39 ilçesinde bulunan liselerimizi ziyaret edecek ve genç girişimci adaylarına girişimcilik hakkında eğitimler verecek. Otobüsümüzde aynı zamanda ‘Girişimcilik’ konulu bir belgesel ve kitap çalışması da, proje kapsamında öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtılacak.”

 

Avea CEO’su Erkan Akdemir:

“Bugünün gençleri geleceğin girişimcileri”

 

Avea CEO’su Erkan Akdemir ise, Avea’nın neden Girişimcilik Otobüsü’nün en büyük destekçisi olduğunu şu sözlerle özetledi: “Avea olarak işimiz mobil teknoloji ve iletişim. Bulunduğumuz sektör sürekli yeni fikirler geliştirmeyi gerektiriyor. Bu da inovasyon ve girişimciliğin genlerinizde olması anlamına geliyor. Uzun zamandır inovasyon ve girişimciliği destekleyen Ar-Ge Merkezimiz, Avea Labs ve Kuluçka Merkezimiz’le biz de bu kültürü içimizde yaşatıyoruz. Bu noktada da Türkiye’nin daha fazla girişimciye sahip olmasını sağlayacak işbirlikleri geliştirmeyi önceliğimiz olarak görüyoruz. Bu noktada gençlere doğrudan ulaşacak İETT Girişimcilik Otobüsü projesinde yer almaktan çok mutlu olduk.”

 

Türkiye’de girişimciliğin gençler nezdinde daha fazla desteklenmesi gerektiğini ifade eden Akdemir; “Bugünün gençleri yarının girişimcileri… Geleceğin girişimcilerini teşvik etmek ve onların fikirlerini geliştirmek üzere hayata geçirdiğimiz proje dahilinde, iç ve dış tasarımını gerçekleştirdiğimiz ve tabletlerle donattığımız İETT otobüsü, okulları dolaşıp, öğrencilere girişimcilik hakkında bilgiler verecek. Türkiye’nin nüfus yapısına baktığımızda, iş hayatına katılan genç sayısının her geçen yıl arttığını görüyoruz. Bu da demek oluyor ki önümüzdeki yıllarda istihdam yaratma alanlarını genişletmek ülkemiz için büyük önem taşıyacak. Gençleri girişimle erken yaşta tanıştırmanın ve gençler arasında girişimciliği geliştirmenin bu anlamda kritik bir rol oynayacağıkanısındayım. Çocuklarımıza geliştirdikleri fikirleri cesaretle uygulamaya koyma beceresi kazandırmanın öneminin farkındayız ve İETT Otobüsü projesinin bu anlamda çok faydalı olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

 
İlginizi çekebilir ?

Ömer Ekinci'nin yazısı

Girişimcilerin aklından çıkarmaması gereken sözler

Bayilik almanın avantajları nelerdir,bayiliğin avantajları nedir

Restorant yönetirken yapılan hatalar

Trakya Yem ve Yağ Sanayi bayisi olabilirsiniz

teknolog Dönerci bayilik
pizzacı bayilik
bujieri bayilik

Altyapı:MyDesign Haber Sistemi