mikrofiber bez bayiliği ekb proje
Hacıalioğlu çiğ köfte
Dönerci Bayiliği

Tarihi Sultanahmet Köftecisi Yurtdışı Franchise

Tarih: 20 Mayıs 2013, 10:34 | Okunma :10680
hacialioğlu çiğköfte bayilik
Tarihi Sultanahmet Köftecisi yurtdışına açıldı.

-Uluslararası Türk köfte zinciri için ilk adım

-94 yıllık lezzetini dünya markasına dönüştürmeyi hedefleyen Tarihi Sultanahmet Köftecisi, ilk yurt dışı şubesini kardeş ülke Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de hizmete sundu

-Tarihi Sultanahmet Köftecisi Mehmet Tezçakın: ‘’Birkaç sene içinde en az 4 kıtada onlarca şubesi olan uluslararası bir marka haline geleceğiz’’

Et, ekmek, soğan ve tuzun mütevazı birleşimiyle 94 sene önce keşfettiği lezzetini dünya markasına dönüştürmeyi amaçlayan Tarihi Sultanahmet Köftecisi, ilk yurt dışı şubesini Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de açtı.

Mehmet A. Alizade sokağında, Fransa Büyükelçiliği’nin yanındaki Bakü Şubesi’nin açılışını, Tarihi Sultanahmet Köftecisi’nin 4. kuşak sahibi Timur Tezçakın ile markanın Azerbaycan master franchise temsilcisi Babylon Group’un yöneticileri yaptı.

Açılışta, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Alper Coşkun, Tarihi Sultanahmet Köftecisi’nin ortakları Murat Koçyiğit ve Sinan Tezçakın ile 3. kuşak sahibi Mehmet Tezçakın da hazır bulundu.

Sultanahmet Köftecisi’nin 3. kuşak sahibi Mehmet Tezçakın, açılışta yaptığı konuşmada, dedeleri Mehmet Seracattin Efendi’nin 94 sene önce açtığı küçücük dükkânla temellerini attığı işletmenin, bugün sektörünün en çok tanınan markası haline geldiğini söyledi.

Tezçakın, “Dedemiz Mehmet Seracettin Efendi, 94 yıl önce Sultanahmet'teki küçük dükkânını açarken sadece ailemizin 4 kuşağını değil, Türkiye'nin mutfak kültürünü de etkileyecek bir karar verdiğini biliyor muydu emin değiliz. Ama emin olduğumuz bir şey var: sadece İstanbullular için değil, Türkiye'nin ve dünyanın dört bir köşesinden yolu İstanbul'a düşenler için köfte artık ‘Sultanahmet Köftesi’. Bu lezzeti, sunumuyla yurt ve dünya geneline yaymak hedefindeyiz” dedi.

İşletmenin, bayilik yöntemiyle bir süre önce yurt içinde başlattığı şubeleşme çalışmalarını yurt dışına taşıdığını anlatan Tezçakın, şöyle devam etti:

‘’Yurt içinde şube sayımız 11’e ulaştı, sene sonuna kadar 9 şube daha açmayı planlıyoruz. Bakü ise yurt dışı hedeflerimizin sadece ilk adımı. Diğer Türk cumhuriyetlerinden de yoğun talep alıyoruz. Kısa süre içinde buralarda da yeni şubeler açacağız. Bu ay sonunda ABD’den davet aldık. ABD de büyüme hedeflerimiz arasında yer alıyor. Ardından Kanada, Almanya, Hollanda, Dubai, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Irak’ta da şubeler açmayı planlıyoruz. Tarihi Sultanahmet Köftecisi, birkaç sene içinde en az 4 kıtada onlarca şubesi olan uluslararası bir marka haline gelecek.’’

 

Ayrıntılı bilgi için:

Metiner Erdem

Tarihi Sultanahmet Köftecisi

İletişim Danışmanı

0533 5179557alt161a alt52a

2 yorum yazılmış.
 • yorum resim
  Hülya Kulaksiz

  Merhaba
  Viyana ya bayilik veriyormusunuz
  veriyorsaniz maliyeti nekadar
  Tsk..

 • yorum resim
  Recep

  Yurtdışında ufak bir restoran açmak istiyorum eğer sizin isminizi tanıtır isem ve kotelerinizi satar isem bana ne gibi bir Yardımınız olur gerekli maleme hakkında teşekürler.

En iyi iş fikirleri listesi için tıklayın..

Yorum Ekle

Konu hakkındaki değerli yorumunuzu paylaşmak için lütfen formu kullanınız. Lütfen bu bölümden bayilik başvurusunda bulunmayınız firmanın telefonunu arayabilirsiniz. Bu bölümden yapılan bayilik başvuruları muhtemelen silinecektir.

Ad / Soyad

Email

Yorumunuz

Yılın ilk ayı ? (oc..) lütfen aşağıdaki alana yazınız.
İlginizi çekebilir ?

Tepecik Tekstil İmea Home Collection bayilik veriyor.

İstanbul Çiğköfte'den Ömer İlhan ile yaptığımız röportaj.

Tantuni dükkanı açmak isteyen girişimcilere Mersin'den bir alternatif; Göksel Tantuni bayi

Oto bakım ürünleri satışı yapmak isteyen girişimciler için bayilik veren firma

DEMOR HOME, BAYİLERİNE %100 KAR TEKLİF EDİYOR!

 • helal çiğköfte bayilik
 • sosyete çiğ köfte bayilik
 • bujiteri bayiliği
 • perra çiğköfte bayiliği
Ekb kimlik belgesi Dönerci bayilik

Altyapı:MyDesign Haber Sistemi