mikrofiber bez bayiliği wafflecı açmak
Dönerci Bayiliği

Corona Virüs Ortamında Yapılabilecek 5 İş Fikri

Tarih: 13 Temmuz 2020, 15:01 | Okunma :16264
hacialioğlu çiğköfte bayilik
Corona virüsü hayatımızda önemli değişiklikler getirdi. Girişimciler corona virüs ortamında neler satabilir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü ekonomilere ağır darbe indirdi, her kriz fırsatları beraberinde getirir girişimciler pandemi döneminde neler yapabilir inceleyelim.

1- Hadi gel köyümüze geri dönelim diyenlere ev satmak

köy evi satışı yapmak

Virüs sonraki büyük şehirlerde yaşayan insanlar daha önce rahatsız olmadığı kadar kalabalıklardan rahatsız olmaya başladı, işi müsait olanlar süreki yaşayabilecekleri , işi müsait olmayanlarda yaz tatilinde ve hafta sonraları kaçabilecekleri sakin köy evleri arayışına girdiler. İmarlı arsalarda problem yok imarsız arsalarda ise belli ölçülerde bağ evine izin veriliyor. Girişimciler köy evlerini araştırıp alt sat yapmayı düşünebilirler. Bu konudaki püf nokta şehirde yaşam kalitesi yüksek olan insanlara da hitap edebilmek, eski bir köy evi satın alıp tadilatını yapıp örneği havuz gibi ekstralarıyla satmak kazançlı bir girşim olabilir. Diğer iskuruyorum.com iş fikrilerine ulaşmak için tıklayınız.

2- Maske - kolonya - dezenkfektan - ateş ölçer satışı

maske satışı yapmak

Malesef pandemi süresi kolay bitecek gibi görünmüyor ilk dönemdeki kadar olmasa da bu ürünler temel tüketim maddesi haline geldi, bu ürünleri satmayı düşünebilirsiniz.

Toptan dezenfektan temin edip iş yerlerine sıcak satış yapabilirsiniz

Ayrıca el dezenfektan otomatı , madeni para ile çalışan maske otomati temin edip işlek noktalara yerleştirebilirsiniz.

Logolu maske üretimi, çocuklara özel maske üretimi üzerinde durulabilecek diğer iş alanları.

Maskenin kulakları tahriş etmesinin önüne geçen plastik maske aparatı satışı yapabilirsiniz toptan 35 kuruş perakende 1 tl gibi satış fiyatları bulunmakta.

3- E-ticarete yönelmek

Pademi süreci bizi evden çıkmamaya uzaktan alışveriş yapmaya alıştırdı, hiç internetten alışveriş yapmayanlar bile e ticaretle tanıştı kargo firmaları artık koto uygulamak zorunda kaldı, popüler e pazar yerleri kendi dağıtım filosunu kurmaya başladı.

Kısaca e ticaret pastası büyüdü. Bu dönemde bir çok frima e ticaretin potansiyelini keşfetti , e ticaret için farklı bir iş fikrim var diyenler , kargo firmalarıyla uğraşırım problem değil diyenler bu alana yönelebilir.

e ticaret yapmak

 

4- Sosyal Medya Danışmanlığı

sosyal medya danışmanlığı

Evet firmalar e ticarete yöneldi fakat bu yanlız başına yeterli olmayabilir. Ürünlerini e pazar yerleri dışında instagram, facebook gibi mecralarda da tanıtmaları gerekli , etkili görsellerle doğru mesajlarla insanlara ulaşmalılar firmaların bu ihtiyacına yönelik hizmetler verebilirsiniz.

5- Online eğitim sektörüne yönelmek

online eğitim

Online eğitim yıllardır hayatımızda fakat hiç bu kadar kullanmıyorduk. Artık ana eğitimin bir parçası haline gelecek gibi duruyor, muhtemelen özel ders almak isteyenler de bu modeli tercih edecekler. Bu sektöre yenilik katan ve kendini bu alanda geliştiren bir adım önde olacaktır.

iskuruyorum.com @ 2020

 

 

En iyi iş fikirleri listesi için tıklayın.. Sizin de web portalımızda yayınlanmasını istediğiniz iş fikriniz varsa iletişim bölümündeki formu kullanarak bize yollayabilirsiniz.

Bu iş fikri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Oyla ! Bu iş Fikri Tutar Mı ?Oyunuz yorumuzla birlikte kaydedilcektir lütfen yorum eklemeyi unutmayınız


Ad / Soyad

Email

Yorumunuz

Yılın ilk ayı ? (oc..) lütfen aşağıdaki alana yazınız.İlginizi çekebilir ?

Oto ekspertiz dükkanı açmak üzerine iş fikri araştırması.

Plaj terliğiniz istediğiniz mesajı versin

Başarılı bir iş fikri oluşturmak için kendinize sormanız gerekenler

Yalıtım sektörünün lideri Filli Boya Yalıtım, yenilenebilir enerji kaynaklarına ne kadar k

Kedi sevenler için kafe açmak eğlenceli ve kazançlı bir iş fikri olabilir.

teknolog Dönerci bayilik
toptan katmer

Altyapı:MyDesign Haber Sistemi