mikrofiber bez bayiliği künefe franchise
Hacıalioğlu çiğ köfte
Dönerci Bayiliği

Bu Gençlikte İŞ Var Yarışmasını Kazanan İş Fikirleri

Tarih: 25 Ekim 2013, 10:36 | Okunma :24399
hacialioğlu çiğköfte bayilik
Bu yıl 3’sü düzenlenen TÜSİAD’ın “Bu Gençlikte İŞ Var!” projesi kapsamında dereceye giren iş projeleri 24 Ekim 2013 tarihinde İstanbul Martı Otel’de gerçekleşen törenle açıklandı.

TÜSİAD’ın genç girişimcileri teşvik etmek amacıyla yürüttüğü“Bu Gençlikte İŞ Var!” projesinin sonuçları öğrencilere proje kapsamında destek veren iş dünyasının önde gelen isimlerinin de katılımıyla gerçekleşen ödül töreniyle açıklandı.Ankara Üniversitesi’nden “S&S” projesi birinciliğe, Kocaeli Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi’nden “Vitrin Verimlilik Analizi” projesi ikinciliğe ve Bilkent Üniversitesi’nden “Robandroid” projesi ise üçüncülüğe layık görüldü.

Açılış konuşmasını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tayfun Bayazıt’ın gerçekleştirdiği toplantıda, “Bu Gençlikte İŞ Var!” Projesi Koordinatörü Metin Akman ve gazeteci Serdar Kuzuloğlu da proje ve girişimcilikle ilgili davetlilere sunum yaptı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tayfun Bayazıt “Girişimcilik sadece ekonomiye değil, ülke vizyonuna, toplumun geleceğe bakışına katkı açısından da önemli ve somut bir örnek teşkil etmektedir. Genç ve dinamik nüfusun bu anlamda, ekonomimizin büyümesinin, kalkınmasının temel unsurlarının başında geleceğini söylemek yanlış olmayacaktır. TÜSİAD’ın bu projeye sağladığı en önemli kaynak çok kıymetli üyelerinin rehberliği… Dolayısıyla, Bu Gençlikte İŞ Var! projesiyle sadece girişimciliğe katkı sağlamış olmuyoruz, ülkemizin genç ve başarılı insanları, üniversiteleri ve değerli akademik kadrolarıyla doğrudan, yalın ve amatör bir yaklaşımla çok nitelikli bir ağ oluşturuyoruz. Söz konusu bu fırsatın Türkiye ekonomisi ve toplumu açısından gelecek yıllarda bir avantaja dönüşmesi için, bugün 2013 yılı ödül törenini gerçekleştireceğimiz TÜSİAD’ın “Bu Gençlikte İŞ Var!” iş fikirleri yarışmasının çok önemli bir başlangıç noktası oluşturduğuna inanıyorum.” diyerek projenin önemini vurguladı.

Toplantıda ayrıca, TÜSİAD Girişimcilik bayrağı en fazla iş fikriyle başvuran İzmir Ekonomi Üniversitesi'ne teslim edildi.

71 farklı üniversiteden 505 iş fikri yarıştı…

2011 yılından başlayan projede bugüne kadar 71 farklı üniversiteden 1.360 öğrenciye ait 505 iş fikri yarıştı. Bu fikirlerin her biri gençler tarafından titizlikle projelendirilip jüri üyelerine sunuldu ve gönüllü TÜSİAD üyelerimizin tecrübeleriyle, hayata geçirilebilir ve sürdürülebilir bir hale getirildi.


“Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasını kazanan projelerle ilgili ayrıntılar şöyle:

Birincilik ödülü kazanan proje:
Ekip adı: S&S
Ekip üyeleri: Sevda Yıldırım, Sinan Şimşek
İş Fikri: Tek kullanımlık ürünlerin çevreyi kirletip atık sorunu yaratmasından hareketle, proje kapsamında dünyada bir ilk olacak yenilenebilir kaynaklardan üretilen bir biyobozunur plastik olan polilaktik asit (PLA) içerikli kompozitten tek kullanımlık terlik üretimi ve Türkiye'de bir ilk olacak non-woven PLA kumaştan tek kullanımlık , yatak örtüsü, yastık kılıfı ve sedye örtüsü üretimi amaçlanmıştır. Söz konusu ürünlerde kullanılacak kimyasal maddeler, çevre dostu olmalarının yanı sıra insan vücuduna zarar vermeyen özelliktedirler. Ürünlerin hastane, otel, spa ve güzellik merkezi gibi geniş bir pazarda piyasaya sürülmesi planlanmakta ve hijyenik, sağlıklı ve çevre dostu olmaları nedeniyle müşteri memnuniyetinin sağlanacağı öngörülmektedir.
Rehber: Levent AKGERMAN / AKG Grubu Yönetim Kurulu Üyesi

İkincilik ödülü kazanan proje:
Ekip adı: a2Rating
Ekip üyeleri: Ümit Cihan Yılmaz, Faruk Can Özdemir,Mehmet Olcay Bozdemir
İş Fikri: Mağaza vitrinlerinin ne kadar ilgi çekici olduğunu ölçebilen bir sistem vaat ediyor. Vitrinleri analiz eden bu sistem, önünden geçen kaç kişinin ne kadar süreyle vitrine baktığını ölçümleyerek dikkat çekici veriler sunuyor.
Rehber: Ümit N. BOYNER / Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi

Üçüncülük ödülü kazanan proje:
Ekip adı: INVISO
Ekip üyeleri:Esra Aşçıgil, Öykü Arkan, Mustafa Akın, Çağlar Tunç, Buket Koyuncu
İş Fikri: gaz kaçağı ve hırsız alarmı bulunduran bir güvenlik robotu. Kullanıcılara, internet üzerinden güvenlik robotuyla iletişim kurma imkanı da sunma özelliğine sahip.
Rehber: Mustafa V. KOÇ / Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı

3 yorum yazılmış.
 • yorum resim

  Benim bi iş fikrim var arkadaşlar
  evet söylüyorum herhangi bir orman gibi alanda geniş bir alandan oluşan
  ( pugb similasyon ) alanı açmak istiyorum araba olarak golf arabası gibi mini araçlarda dahil edilicek ve her tarafı kameralarla takip edilip özel üretim silahlarla zararsız olacak
  bir iş düşünüyorum bu yazımdan esinlenip açan olursa lütfen ilerde beni görmeyi unutma banada bi oto yıkama açma parası felan ver bari hediye olarak :).

 • yorum resim

  İkincilik kazanan arkadaşları kutlarım. Yıllar önce bende düşünmüştüm fakat elimizden tutan olmadı :)).

 • yorum resim

  Uzun yillardir Japonya`da yasamaktayim. Yeni bir is sahasi olusturma cabasindaki sizlerin caslismalarinizi daha yakindan takip etmek isterim. Ikincilik odulu alan proje cokcok iyi.


  .

En iyi iş fikirleri listesi için tıklayın..

Bu iş fikri için 2 oy verilmiş 5 üzerinden ortalama puanı 5.00

Sizin de web portalımızda yayınlanmasını istediğiniz iş fikriniz varsa iletişim bölümündeki formu kullanarak bize yollayabilirsiniz.

Bu iş fikri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Oyla ! Bu iş Fikri Tutar Mı ?Oyunuz yorumuzla birlikte kaydedilcektir lütfen yorum eklemeyi unutmayınız


Ad / Soyad

Email

Yorumunuz

Yılın ilk ayı ? (oc..) lütfen aşağıdaki alana yazınız.İlginizi çekebilir ?

Bayilik franchise veren firmalar ekseninde kumpirci açmak üzerine derlediğimiz makalemizi

Turşucu dükkanı açmak istiyorum diyen girişimciler için hazırladığımız rehber yazı. Turşu

Baklava dükkanı açmak için neler gerekli, baklava bayiliği olarak baklavacı açmak için şa

Kupta mantı satışı yapmak üzerine iş fikrinin detayları.

Güvenlik sistemleri mağazası açmak iş fikrini detaylarıyla inceliyoruz. Güvenlik sistemler

 • helal çiğköfte bayilik
 • sosyete çiğ köfte bayilik
 • kokoş bujiteri bayilik
 • bujiteri bayiliği
Dönerci bayilik toptan baklava
oba döner bayiliği

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi