mikrofiber bez bayiliği
bujiteri bayilik
dastini bebe market bayiliği

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik  

Anasayfa> Bayilik Veren Firmalar > Gıda Bayilik

Baklava Bayilik

21 Başvuru

25564 Okunma

Güncellenme: 21 Mart 2019

30000 TL - 50000 TL

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik Bilgileri

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik : Gaziantep Baklavası Çeşitleri, Antep Fıstğı, Dondurma satışı yapan firma bayilik veriyor.

Hamido Baklava & Fıstık sektördeki 40 yıllık deneyimi ile klasik Gaziantep Baklavasını tüm Türkiye'ye sunmaya başladı. Yalnız 1. kalite üretim yapan Hamido Baklavaları, sade yağdan, baklavalık iç fıstığına kadar 1. kalite malzeme ve en iyi işçilikle baklavaları üretiyor. Gaziantep Baklavasını Hamido baklava farklı ile mutlaka test etmelisiniz.

Ürün / Hizmet Kapsamı: Baklava, Fıstık, Dondurma

Kuruluş Yılı : 1973

Toplam Çalışan Sayısı: 15

Merkez Ülke: Türkiye

Şube Sayısı : Toplam 12 Merkeze Ait : 1 Franchise / Bayi : 11 Son 1 Yılda Açılan : 3 Hedeflenen : 50

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik Yatırım Bilgileri

Bayilik / Franchise Şartları: - Şehir ya da ilçenin ana işlek ve ayak bastısının olduğu yerde dükkan kiralanmış olması.
- Dükkan dizaynında tabela ve iç yerleşim esnasında aşamalarda onay alınarak ilerlenmesi. Hamido Baklava Fıstık standar ışıklı tabelasının asılması.
- Hamido yemininin duvara asılması.
- 10.000 TL. depozito.
- Hamido Baklava Fıstık ürünleri dışında ürün satılmaması. (Hamido Baklava tarafından uygun görülmesi halinde farklı ürünlere yer verilebilir. Bu tamamen franchisorun uygun görmesine bağlıdır.)
- İç ve dış dizayn ve gerekli ekipmanın franchise alan tarafından sağlanması.

Gerekli İş Yeri Özellikleri : Şehir ya da ilçenin ana işlek ve ayak bastısının olduğu yerde dükkan kiralanmış olması. Ara sokaklara veya düşük yoğunluklu yerlere bayilik verilmemektedir.

Hedef Bölgeler : Tüm Türkiye

İsim Hakkı Bedeli : 30.000-50.000 - TL

Ortalama M2 Başına Kurulum Maliyeti : 400 -

Minimum Şube Açılış Maliyeti : 30000 - TL

Ortalama Şube Açılış Maliyeti: 50000 - TL

Minimum Nakit İhtiyacı : 35000 - TL

Toplam Gerekli İşletme Sermayesi : 50000 - TL

Ortalama Şube Kurulum Süresi : 15 gün.

Reklam Katılım Ücreti : Şu an için katılım ücreti talep edilmiyor

Gelirden Pay : İskonto oranları harici ayrıca gelirden pay aktarılmıyor.

Girişimcide Aranan Özellikler : Güler yüzlü, pozitif enerjili, esnaflık anlayışı olan, müşteri ilişkileri kuvvetli, ekip çalışmasına yatkın olması önem arz ediyor. Ürünün kalitesi bu özellikler birleşince başarı da beraberinde geliyor.

Bayilik / Franchise Görüşmelerinin İşleyiş Sırası : Telefonla bilgi, iskonto oranlarının bildirilmesi, bayi fiyatından örnek numune gönderimi, yer seçimi ve uygunluk verilmesi, franchise sözleşme imzalanması, kurulum işlemi ve açılış.

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik Ürün/Konpset

Gaziantep Baklavası Çeşitleri, Antep Fıstğı, Dondurma

Firma röportajını okumak için tıklayınız ->

Kısaca firmanızdan ve kendinizden bahseder misiniz?

Firmamız piyasaya oldukça alanında uzman bir kadronun oluşturulması ile birlikte dahil olmuştur. Türkiye içerisinde ve Dunyada birçok noktada bayi ve satış noktalarımız bulunmaktadır. Bayilik sayımız 12 olmakla birlikte hedeflediğimiz rakam 50 olarak hedeflenmiştir.
Kendimden de bahsetmem gerekirse Silahlı Kuvvetler Jandarma Genel Komutanlığından Malul Gazi olarak 2008 yılında emekliye ayrıldım. Önceki mesleğimde ve şimdiki ticari hayatımda edindiğim en büyük prensip vatanımıza, milletimize her hangi bir konuda en iyi hizmeti vermek olmuştur. Bu güne kadar yapmış olduğumuz her girişimin alt yapısında bu gaye bulunmaktadır. Çocukluktan bu yana her zaman hayalim içerisinde insanlığa faydalı olmak ve onları memnun ederek işler içerisinde bulunmak hep vardı. Hamido markasını oluşturma düşüncesinden 12 şubeye ulaşma anına kadar her aşamada bu gayeyi temel prensip edinerek başarıyı yakalamış bulunmaktayız.

Alanında son derece tecrübeli personelimiz ile birlikte markanın kurulum aşamasından bu güne kadar gerek halkımıza gerek ise diğer ülkelerdeki müşterilerimize her şeyin en iyisini sunduk ve sunmaya devam edeceğiz. Hiçbir zaman ayrılmadığımız prensiplerimiz olan doğruluk ve dürüstlük ilkeleri ile birlikte başarıyı yakalamış ve bu prensipler doğrultusunda başarılı olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Ulaşmış olduğumuz 12 bayimiz ile Amerika’dan Hong Kong’a Avusturya’dan Singapur’a uzanan geniş bayilik ağımızı 50 rakamına ulaştırmayı ve bu müthiş milli lezzetimizi dünyanın dört bir yanında tanıtmayı arzulamaktayız. Markamız franchise bayileşmeye kısa süredir geçmesine rağmen büyük bir başarı elde ederek Gaziantep ili içerisinde en iyi 5 marka arasına girmiş bulunmaktadır. Baklavanın dünya üzerindeki merkezi olarak tanımlanan bu şehir içerisinde bu denli büyük bir başarıyı elde etmiş olmanın ciddi bir gururunu yaşamaktayız.

Baklava sektörünü girişimciler açısından cazip kılan faktörler nelerdir?

Baklava ve fıstık yeri hiçbir zaman farklı bir ürün ile doldurulamayacak ürünlerdir. Bu sebeple hiçbir zaman ölmeyecek meslek gurupları arasında gösterilmektedir. Girişimcilerin en büyük handikabı yatırım yapacakları sektörün bir gün biteceği endişesidir. Baklava ve fıstık bu şekilde birer yatırım aracı değildir. Her zaman yatırımcılarına büyük kazançlar sağlayan oldukça cazip, ülkemizde ve diğer ülkelerde beğenilerek tüketilen ürünlerdir. Bu sebeplerin bir araya gelmesi ile birlikte sektörün oldukça cazip olduğunu söylemek son derece mümkündür.

Baklava sektöründe dükkan açma maliyeti ve kar marjı nedir?

Baklava sektöründe dükkan açma maliyeti merak edilen hususlar arasındadır. Ne kadarlık bir yatırım yapılacağı ve bu yatırımın ortalama olarak ne kadar bir sürede çıkarılacağı da merak edilmektedir. Öncelikle markamızı temsil edecek bir bayinin 100 Bin TL ile 350 Bin TL arasında bir maliyeti olacağını söylememiz mümkündür. Bu aradaki fark kurulacak olan işletmenin ne kadarlık bir alan üzerine kurulacağı ile alakalı bir durumdur. 35 metre kare ile 200 metre kare arasında dükkan büyüklükleri değişmektedir. Ayrıca birde isim hakkı bedelinin ödenmesi gerekecektir. Bunun içinde şehir merkezinde dükkan açacak olanlar 60 bin TL ilçe merkezli açacak olanlar ise 25 bin TL kadar bir isim hakkı ödemesi yapmaları gerekmektedir.
Merak edilen diğer konuya da cevap vermek gerekirse baklava işinden edinilecek kar marjı yaklaşık olarak %35 gibi olmaktadır. Piyasa içerisinde diğer ticari oranlar ile kıyaslandığında karın oldukça ciddi olduğu gözlemlenmektedir.

Kaç m2 dükkan ve kaç personel çalıştırmak gerekli?

Tam olarak açılacak iş yerinden verim alınabilmesi için açılması gereken dükkan büyüklüğü 35 metre kare ile 200 metre kare arasında olması gerekmektedir. Dükkanın büyüklüğünü tespit ederken bazı kriterlerin incelenmesi ve buna göre karar verilmesi gerekmektedir. Açılacak yerin şehir merkezinde olması ve işlem bir hat üzerinde olması durumunda daha büyük bir yerin açılması daha verimli olacaktır. Tam ters mantıkta düşünüldüğünde daha ufak çaplı bir yerde bayilik açılması düşünülüyorsa ona göre bir iş yeri açmak daha uygun ve mantıklı olacaktır. Açılacak iş yeri ile ilgili çalıştırılması gereken personel sayısı orantılı olmalıdır. Uygun sayıda personelin çalıştırılması ile gerekli üretim ve satışın yapılması sağlanacaktır. Her hangi bir aksaklık oluşmadan uygun sayıda personel ile günlük olarak tüm iş ve işlemler tamamlanabilmektedir.

İyi baklava nasıl anlaşılır?

Baklavanın ne kadar kaliteli olduğunun anlaşılmasının bazı yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisinin veya birkaçının oluşması ile birlikte baklavanın ne derece kaliteli olup olmadığı tespit edilebilmektedir. Öncelikle kaliteli baklavanın kesinlikle boğazda veya midede yanma hissi oluşturmaması gerekmektedir. Bu durumda baklavanın ne kadar kaliteli ürünlerden imal edilip edilmediği de anlaşılmış olacaktır. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da baklavanın fiyatının ortalamanın çok altında bir fiyata baklava olmayacağı bilinmelidir. Fıstık fiyatlarının son zamanlarda oldukça yüksek seviyelerde olmasından dolayı bezelye ve benzeri ürünler baklava içerisinde kullanıldığı bilinmektedir. Bu şekilde ürünlerin kullanılması ile birlikte baklava fiyatının maliyeti aşağı çekilmektedir. Bu sebepler ile 50 TL altında bir baklavanın tavsiye edilmediğini çok rahat bir şekilde söylemek mümkündür.

Baklava ne kadar sürede tüketilmelidir?

Baklavalarımızın tüketim ömrü doğal olmasından dolayı çok fazla uzun olmamaktadır. Alınan ürünün 4-5 gün içerisinde tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Ürünlerimizde katkı maddesi bulunmamasından dolayı bu sürenin kısa olduğuna da ayrıca dikkat çekmek istiyoruz.

Baklava sektörünün geleceği hakkında düşünceleriniz?

Baklava sektörü Türkiye de uzun zamandır var olmakta olan bir sektördür. Geleneksel lezzetlerimiz arasında bulunmasından dolayı hiçbir zaman değerini yitirmemektedir. Baklavanın diğer ülkelerde de keşfedilmesi ile birlikte sektöre olan ilgi son derece büyümektedir. Geçmişten günümüze kadar yatırımcısına hiçbir zaman kötü bir tecrübe yaşatmamış olan baklava sektörünün geleceği ile ilgili en ufak bir endişe bulunmamaktadır. Tarihi geçecek veya modası sönecek iş kolları arasında bulunmaması sebebiyle rahat bir şekilde yatırım yapılması uygun olan meslek kolları arasında yer almaktadır. Halkımızın ve diğer yeni keşif eden milletlerin bu harika lezzeti talep etmeleri her geçen gün kaçınılmaz olmaktadır.

 

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik Kazanç Tablosu

Ortalama Kar Marjı : Yüzde 30

Yatırımın Tahmini Geri Dönüş Süresi : 6 - 24 Ay

Girişimciye Verilen Destekler : Eğitim Desteği , Proje Desteği, Pazarlama Desteği, Yer Seçimi, Bölge Koruması, Ortak Reklam

Girişimciler Bu Markayı Neden Tercih Etmeli : Şu an alanında adını duyuran firmaların tonajlı üretimleri nedeni ile artık gerçek Gaziantep Baklavasının tadını yakalayamadıklarını görmekteyiz. Gerçek Gaziantep Baklavasını sofralarla buluşturan Hamido Baklava Fıstıkı en başta kalitesi, ikincisi dürüst çalışma anlayışı, 3.sü de bayilerinin her aşamada yanlarında olmasından dolayı tercih etmelisiniz.

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik İletişim Bilgileri

İgili: Hamit Yıldız

Fatih Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarı, Kurtuluş Apt. Altı No:153/E Şehitkamil/Gaziantep

Hamido Baklava ve Fıstık Bayilik Başvuru İstatikleri

Son 1 Gün 0
Son 7 Gün 0
Son 15 Gün 0
Son 30 Gün 0
Toplam Başvuru 21

Bayilik / Franchise Bilgi Başvuru Formu

Gıda Kategori Sponsoru

teknolog